www.svethardware.cz
>
>
>

Steam Stealery se rozšiřují a kradou účty

Steam Stealery se rozšiřují a kradou účty
, , aktualita
Valve musí neustále bojovat proti snahám o ovládnutí účtů jeho uživatelů na Steamu, které jsou ohroženy dle všeho stále více. Nyní se dle Kaspersky Lab objevil nový typ malware, jenž se rychle rozšiřuje a útočníkovi zajistí ovládnutí cizích účtů.reklama
Společnost Valve na konci minulého roku ohlásila, že každý měsíc je napadeno kolem 77.000 účtů na Steamu, což firmu donutilo k akci. Začala více propagovat dodatečné zabezpečení s využitím ověření pomocí aplikace Steam Mobile a její části Steam Guard Mobile Authenticator. K identifikaci se tak využije jak heslo v počítači, tak ověření pomocí mobilního telefonu, na což ale řada uživatelů nepřistoupila, protože to pro ně znamená zdržení. Vedle toho Valve do obchodovacího systému zakomponoval lhůty. Abychom tedy něco mohli prodat, musíme si počkat tři dny, během nichž má majitel ukradeného účtu ještě možnost zareagovat a obchod překazit. Pokud ale budete obchodovat s přáteli, které jste si přidali alespoň před rokem, bude lhůta pouze jednodenní.

Kaspersky Lab ale nyní informuje, že se světěm šíří "nový druh malwaru", který je určen k ovládnutí cízích účtů na Steamu. Rozhodně přitom je kde brát, neboť Steam má přes 100 milionů uživatelů, na jejich účtech se nachází digitální zboží s vysokou hodnotou. Není divu, že nový malware pochází z Ruska, kde jsou problémy s napadáním účtů jedny z nejvyšších. Prodáván je s patřičnou reklamou zdůrazňující jeho výhody a pokud si někdo chce vyzkoušet, jak to funguje, nebo se rovnou hodlá do zlodějského byznysu pustit, stačí mu pro začátek za tento "malware-as-a-service" zaplatit v přepočtu necelých 700 Kč. K dispozici jsou různé verze s různou výbavou, manuály a radami.

Pro potenciální zloděje je ale stále nejsložitější to, aby malware dokázali propašovat na cílový počítač. K tomu mohou využít třeba e-mail, falešné stránky nebo různé a bohaté formy sociálního inženýrství využívajícího lidské naivity a neznalosti. Pokud se to ale podaří a na počítači je nalezen nainstalovaný Steam s účtem, pak už je to pro útočníka snadné, zvláště když majitel účtu nevyužívá Steam Guard. Ze systému jsou tak odcizeny konfigurační soubory, soubor Steam KeyValue a ostatní užitečné informace, které útočníkovi umožní ovládnout účet.

Malware Steam Stealer je zdaleka nejvíce aktivní v Rusku, pak v Brazílii a problémy jsou také v Německu, Bělorusku či USA. Naše země byla vyhodnocena jako jedna s nejnižším rizikem. Společnost Kaspersky Lab jej identifikovala jako Trojan.Downloader.Msil.Steamilik; Trojan.Msil.Steamilik; Trojan-psw.Msil.Steam a podobné.

Obrana proti těmto útokům je ale stále stejná. Pokud nechcete využívat identifikaci přes mobil, alespoň svůj systém s aplikacemi udržujte aktualizovaný a neklikejte bez rozmyslu na všechny odkazy na Annu Kurnikovovou.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář