www.svethardware.cz
>
>
>

Strategická hra Civilization poslouží ke školní výuce

Strategická hra Civilization poslouží ke školní výuce
, , aktualita
Šest let stará strategie Civilization V vyjde příští rok v přepracované verzi s názvem CivilizationEdu, která bude určena k výuce na amerických středních školách. Za projektem stojí stejní lidé, kteří ke školnímu využití upravili hru Minecraft.reklama
Společnosti GlassLab Games, která se snaží využít už existující herní tituly k výuce na školách, se po hře MinecraftEdu podařil další zajímavý kousek. Ve spolupráci s vývojářským studiem 2K vydá přepracovanou verzi slavné tahové strategie Civilization V, které byla vydána v roce 2010 a po celém světě se prodala v osmi milionech kopiích. Upravená hra s názvem CivilizationEdu by měla být od podzimu 2017 používána při výuce na amerických středních školách. Učitelé budou mít navíc přístup k videím, učebním plánům a dalším materiálům, které jim umožní hru při vzdělávání studentů využít efektivním způsobem.

Tisková zpráva uvádí, že CivilizationEdu „poskytne studentům příležitost kriticky myslet a vytvářet historické události, vyhodnocovat geografické důsledky svých ekonomických a technologických rozhodnutí, zapojit se do systémového myšlení a experimentovat s kauzálními a korelačními vztahy mezi vojenským, technologickým, politickým a sociálně-ekonomickém rozvojem.“ Učitelé budou moci sledovat statistiky svých studentů na zvláštním on-line portále. Konkrétnější podoba hry zatím oznámena nebyla, ale v samotném herním postupu se toho s největší pravděpodobností moc nezmění.
Ukázka ze hry Civilization V


Pro ty, kdo už mají školní léta za sebou, připomínáme další dobrou zprávu. Herní série Civilization letos slaví pětadvacáté výročí, ke kterému vývojáři svým fanouškům nadělí hru Civilization VI. K jejímu vydání pro počítače s Windows by mělo dojít 21. října, plánován je také port na OS X a Linux.

Zdroj: Engadget.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  6 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře