www.svethardware.cz
>
>

Syrská "elektronická armáda" hacknula webové stánky americké armády

Syrská "elektronická armáda" hacknula webové stánky americké armády
, , aktualita
Máme tu další kybernetický útok na USA. Tentokrát syrská elektronická armáda SEA zaútočila na internetové stránky americké armády, nahradila je vlastním obsahem a k útoku se přihlásila také na svém účtu na Twitteru.reklama
Je to jen pár dní, co (pravděpodobně čínští) hackeři zaútočili na americký úřad Office of Personnel Management a získali data 4 milionů Američanů pracujících pro vládu. Nyní tu máme další útok, podle všeho ale mnohem méně nebezpečný. Syrian Electronic Army, která podporuje režim Bashara al-Assada, hacknula internetové stránky americké armády Army.mil a nahradila je vlastním obsahem.
Na internetu se pak objevily hlášky jako "Your commanders admit they are training the people they have sent you to die fighting" a "Hacked by the Syrian Electronic Army". Protože stránky jsou jen prezentační, nemělo by jít tentokrát o žádný únik citlivých dat. Nejde o první útok této organizace na americké organizace nebo média. V minulosti napadla už také různá média jako CNBC, Forbes, Chicago Tribune a minulý měsíc např. Washington Post. V roce 2013 pak byl napaden účet twitterový účet Associated Press, který falešně oznamoval, že byl napaden Bílý dům.

Zdroj: nationaljournal.com, usatoday.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře