www.svethardware.cz
>
>
>
>

Technologie FreeSync dorazí ještě tento rok

Technologie FreeSync dorazí ještě tento rok
, , aktualita
Očekávaná technologie FreeSync měla jako konkurence technologie NVIDIA G-Sync dorazit na začátku příštího roku, ovšem objevily se nové informace přímo od zástupce AMD, které příchod na trh upřesňují.reklama
Richard Huddy, který ve firmě AMD pracuje na pozici Gaming Scientist, potvrdil, že monitory kompatibilní s technologií FreeSync mají dorazit o něco dříve, než se předpokládalo. Dle starších informací měly dorazit někdy v prvním čtvrtletí 2015, nejlépe na jeho začátku, ovšem je pravděpodobné, že AMD ještě stihne předvánoční sezónu.

To je ostatně v jeho zájmu, neboť nyní potřebuje každou výhodu, aby uspělo oproti novému hi-endu firmy NVIDIA, čili kartám s čipy Maxwell. Dle Huddyho mají tedy první monitory kompatibilní s FreeSync dorazit již brzy, a to za ceny o cca 100 dolarů nižší v porovnání se srovnatelnými modely vybavenými technologií G-Sync. FreeSync je totiž jako technologii zdarma, takže není třeba platit za licenci a i implementace má být levnější. Samotná je již zabudována ve standardu DisplayPort 1.2a, který už je podporován aktuálními kartami Radeon R9 a R7, ovšem NVIDIA i u svých nejnovějších GeForce GTX 980 a GTX 970 setrvává u standardu DisplayPort 1.2. A není divu, když 1.2a přináší pouze podporu FreeSync (respektive Adaptive Sync), o což tato firma nemá zájem.

Huddy dále dodal, že AMD přidá podporu FreeSync do nových ovladačů rovněž v průběhu posledního měsíce tohoto roku. Zmínil se také o nejmenovaném výrobci, jenž má své monitory kompatibilní s FreeSync dodávat na trh již nyní, ovšem neřekl přesně, kdo jím má být. Tyto monitory také budou posléze vyžadovat aktualizaci firmwaru, aby na nich mohla být tato technologie zprovozněna.

Prací FreeSync je dynamické přizpůsobení obnovovací frekvence monitoru tak, aby odpovídala přicházejícím vykresleným framům z grafické karty. Výsledná frekvence tak bude záviset na schopnostech monitoru i výkonu grafické karty. Co se týče karet s podporou FreeSync, jde o následující Radeony: R9 295X2, R9 290X, R9 290, R9 285, R7 260X a R7 260.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti
Už dříve se objevily informace o chystané kartě NVIDIA GeForce GTX 1050, přičemž dnes už se můžeme podívat na očekávané specifikace také lepší verze s označením GTX 1050 Ti. Co nám tyto modely s TDP pod 75 W nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek