www.svethardware.cz
>
>
>
>

Téměř 40 000 Kč: cena za VR herní počítač

Téměř 40 000 Kč: cena za VR herní počítač
, , aktualita
Již nějakou dobu je zřejmé, že pro kvalitní hraní s headsetem Oculus Rift budeme potřebovat pořádné herní železo. Nyní byly zveřejněny i doporučené specifikace, přičemž celé řešení by nás mělo vyjít na necelých 40 tisíc korun.reklama
Dříve v tomto měsíci bylo zveřejněno, že Oculus Rift bude pro kvalitní herní zážitek vyžadovat zapojení ke kartě AMD Radeon R9 290, NVIDIA GeForce GTX 970 nebo výkonnější. Je tak zřejmé, že celé řešení nebude levné a CEO firmy Oculus Brendan Iribe na konferenci Code Conference prozradil, že máme počítat s částkou 1500 USD, čili v přepočtu cca 38.000 Kč. To samozřejmě za předpokladu, že potřebně výkonný počítač už nevlastníme.

Brendan přitom dostal přímou otázku na cenu samotného headsetu Oculus Rift, ale té se tak trošku vyhnul tím, že uvedl celou částku za potřebné PC i Rift. Pokud tedy od 1500 USD odečteme cenu za počítač, měli bychom dostat částku, za níž bude prodáván headset, ale i tak budeme jen hádat, protože není jasné, zda máme odečíst také cenu monitoru či periferií. Nicméně vývojářská verze Oculus Rift stojí 350 USD a konečná verze určená pro trh by měla dle CNet stát kolem 500 USD. A jaké jsou ony doporučené specifikace?
  • NVIDIA GeForce GTX 970 / AMD Radeon R9 290 či lepší
  • Intel Core i5-4590 či lepší
  • alespoň 8GB RAM
  • výstup HDMI 1.3
  • 2x USB 3.0 port
  • Windows 7 SP1 nebo novější
Oculus Rift tak bude náročný jak na grafickou kartu, tak na výkon procesoru. Brendan Iribe ale také uvedl, že dle jeho předpokladů bude cena celého řešení pro VR hraní klesat a časem se může dostat pod 1000 USD. Více informací o headsetu se dozvíme 11. června, kdy bude mít firma Oculus VR prezentaci na E3 v San Francisku.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek