www.svethardware.cz
>
>
>
>

Tim Cook míní, že nepotřebujeme PC, stačí tablet

Tim Cook míní, že nepotřebujeme PC, stačí tablet
, , aktualita
Marketingové veletoče firmy Apple jsou občas velice zajímavé. Nyní jsme se z úst Tima Cooka mohli dozvědět, že dnes už nemáme důvod ke koupi PC a že budoucnost i nadále patří tabletům. Co nám tedy konkrétně sdělil?reklama
Zatímco Intel mluví o tom, že počítače PC čeká velký návrat, Tim Cook z Apple hovoří o tom, že jejich koupě nemá smysl a vidí budoucnost v tabletech. Ovšem Cookova slova nepotvrzuje už ten základní fakt, že prodeje tabletů začínají padat a nyní je již zřejmé, že nepřekonají prodeje počítačů PC. Nedokázaly to ani v minulém roce, kdy nastal jejich vrchol a nyní by se musel stát malý zázrak, aby byl tento trend zvrácen.

Tim Cook ale míní: "Když se díváte na PC, pak se můžete ptát sami sebe, proč bych si ho chtěl ještě koupit? Ne opravdu, proč byste ho měli chtít?". A dále pokračuje: "Ano, iPad Pro je náhradou za notebook i desktop pro mnoho lidí. Ti jej začnou používat a zjistí, že už nepotřebují nic jiného než tablet a své telefony". Dle Cooka se přitom nový iPad Pro zaměřuje na dvě skupiny dosavadních uživatelů PC - designéry, kteří používají počítač k tvorbě obsahu a pak ty, kteří chtějí na PC sledovat filmy a poslouchat audio.

My se zase můžeme ptát, kdo by chtěl na malém, relativně nevýkonném zařízení vůbec pracovat a ničit si zdraví chabou až nepřátelskou ergonomií a malou obrazovkou? Jak bychom mohli efektivně třeba jen psát text nebo tvořit tabulky, natož pak dělat náročnější a složitější práci, jako kreslit v CAD, Photoshopu, modelovat ve 3D Studiu, stříhat video nebo si jen kvalitně zahrát? Je zřejmé, že Tim se může odkazovat na hordy uživatelů, jimž prostě PC slouží ke sledování videí z YouTube, surfování po webu, využívání sociálních sítí, čili k prosté konzumaci internetových služeb, ne k tvorbě. Pak by se ale neměl zmiňovat o tom, že se jejich iPad Pro zaměřuje na designéry.

Za výroky tak můžeme vidět spíše jen poněkud neobratnou snahu podpořit nástup nových tabletů iPad Pro. Podobně jako když se Steve Jobs v roce 2006 zmínil o tom, že svou reprosoustavu asi nahradí novým Apple BoomBoxem pro iPad v ceně 350 dolarů: "Jsem audiofil. V životě jsem vlastnil reprosoustavy v ceně, kterou vám ani neřeknu, protože byste si mysleli, že jsem blázen. Prostě stály daleko více. A nyní přemýšlím o tom, že svou nynější nahradím tímto" (čili BoomBoxem). V té době se přitom vědělo, že používá Wilson Audio Grand Slamm, reprosoustavu ne v ceně pár set dolarů, ale v ceně mnoha desítek tisíc dolarů.

Zdroj: Telegraph.co.uk
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení
Microsoft dle aktuálních údajů v posledním půlroce značně pokročil v rozšiřování systému Windows 10. Z březnových 270 milionů instalací se postupně dostal až na dnešních 400 milionů. Znamená to, že W10 se rozšiřuje rychleji než kterýkoliv jeho předchůdce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře