www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Tim Sweeney formuloval své požadavky na UWP Microsoftu

Tim Sweeney formuloval své požadavky na UWP Microsoftu
, , aktualita
Tim Sweeney před časem kritizoval obchodní model redmondského tržiště aplikací Microsoft Store. Teď formuloval své požadavky na univerzální (Universal Windows Platform) aplikace. Celkem se dá říct, že dávají smysl.reklama
Vývojář Unreal Enginu Tim Sweeney, který kdysi spoluzakládal společnost Epic Games, se nedávno tvrdě opřel do Microsoftu a jeho Universal Windows Platform (UWP), kterou dokonce označil za nejagresivnější krok, který Microsoft kdy učinil. Nyní formuloval své požadavky, které by měly aplikace pro UWP splňovat:
  1. Podporovat instalaci UWP aplikací z jakéhokoli zdroje, včetně webu, tak aby byla jednoduchá a plynulá jako to dnes jde s Win32. Stáhnout, dvakrát kliknout a vzít na vědomí bezpečnostní hlášku…
  2. Podporovat instalaci UWP aplikací, které jsou podepsány svými tvůrci prostřednictvím stejné, otevřené certifikační autority jakou již využívají Win32 a web, bez vyžadování registrace vývojářů u Microsoftu a bez nezbytného poskytnutí programu Microsoftu ke schválení nebo podepsání (DRM) jak je to vyžadováno ve stávajících nastaveních Windows 10 (Sweeney zřejmě spíš myslí UWP).
  3. Umožnit aplikacím z obchodů (store) třetích stran instalovat (s potvrzením uživatele) UWP aplikace a updatovat a odinstalovat dříve nainstalované UWP aplikace.
  4. Neukládat žádná omezení internetového připojení aplikacím třetích stran nebo způsobilosti vývojářů a uživatelů zapojit se do obchodu přímo mimo architekturu Microsoft Store.
  5. Používat „instalační“ terminologii Win32 a postavit všechny zdroje softwaru na stejnou úroveň. Dokud je instalace mimo Microsoft Store označována jako vedlejší nahrávání, je obtížné věřit, že Microsoft nenahlíží na zdroje softwaru třetích stran jako na občany druhé kategorie a jejich budoucí roli v operačním systému jako na revidovatelnou.

Tim Sweeney

Co k tomu dodat? Na jednu stranu Microsoft dokáže stávající podobu UWP aplikací a Microsoft Store nějak – lépe či hůře – odargumentovat. Můžeme, ale nemusíme mu věřit. Něco je dáno rozumnými technickými důvody, něco je dáno méně pochopitelnými důvody obchodními. Takže se tento architektonický a obchodní model řadě vývojářů moc líbit nemusí a v Redmondu se nemohou divit, že se občas někdo ozve, jako teď Tim Sweeney.

Ovšem pokud má doopravdy dojít ke změně modelu, budou se k němu další vývojáři a softwarové společnosti přidat, aby svou společnou vahou přesvědčili Microsoft ke změně.

Zdroj: Neowin
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře