www.svethardware.cz
>
>
>
>

Toshiba vyslala na trh 2,5" disk s kapacitou 3 TB

Toshiba vyslala na trh 2,5" disk s kapacitou 3 TB
, , aktualita
Toshiba konečně začala na trh dodávat své nové 2,5" disky s kapacitou 3 TB, které jsou určeny pro mobilní počítače ale i malé systémy NAS. Jedná se o modely Toshiba MQ03ABB300 s vysokou hustotou zápisu.reklama
Toshiba MQ03ABB300 nabídne svou kapacitu 3 TB díky čtyřem plotnám, čili každá dosahuje hustoty zápisu 750 GB a využívá k tomu dobře známou technologii PMR (perpendicular magnetic recording). Plotny pro Toshibu vyrábí společnost Showa Denko K.K. (SDK).

Disk má v základních parametrech otáčky 5400 RPM, 16 MB cache, rozhraní SATA 6 Gbps a průměrnou přístupovou dobu 5,56 ms. Jde tedy o naprosto běžné parametry, a není tak divu, že spotřeba je velice umírněná - 1,7 W v činnosti a 0,7 W v klidu.

Mobilní disk se čtyřmi plotnami nemůže mít běžnou tloušťku 9,5 mm či dokonce sníženou 7mm, ale je tlustý 15 mm. Kvůli tomu se rozhodně nevejde do tenkých mobilních počítačů typu Ultrabook a ani v jiných moderních noteboocích to nebude lepší. I když jde tedy o disk formátu 2,5", v podstatě se nedá označit za mobilní disk a spíše jej využijeme v různých minidesktopech či zmíněných systémech NAS, pro něž jej Toshiba přímo doporučuje. Už jej také najdeme v externích discích jako Toshiba Canvio Connect II 3TB a Western Digital My Passport Ultra, přičemž nyní si jej tedy budeme moci koupit i samostatně, a to za nějakých 4600 Kč. Na našem trhu však ještě není.

Vedle nového 3TB disku Toshiba MQ03ABB300 je ale na trhu také stejně dimenzovaný model od Seagate, a to rovnou s kapacitou 4 TB. Je tedy jasné, že ten využívá čtyři 1TB plotny, ovšem najdeme jej pouze ve výbavě externích úložných zařízení a ne jako samostatně dostupný disk. Dostupný je jako Samsung M3 za cenu přes 5000 Kč s daní.

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR
Na zatím nepříliš mohutnou VR vlnu se nyní snaží naskočit také společnost NZXT, která představila počítačovou skříň S340 Elite. Ta je upravena tak, abychom si na ni mohli pohodlně pověsit VR headset a také jej měli kam připojit.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7 Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7
Mobilní divize Samsungu má akutálně velký problém s vybuchujícími bateriemi Note 7, ovšem nyní jde i o pračky vyrobené mezi lety 2011 a 2016, které mohou představovat přinejmenším stejné riziko pro blízké osoby.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
GeForce GTX 1080 Ti přijde s 10,8 TFLOPS a 12 GB paměti GeForce GTX 1080 Ti přijde s 10,8 TFLOPS a 12 GB paměti
Už po nástupu pascalové karty TITAN X bylo jasné, že si NVIDIA někdy přichystá také její čistě herní verzi, kterou už můžeme označit za GeForce GTX 1080 Ti. Ta má dle aktuálních informací nastoupit v lednu vybavená GPU GP102.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala,  3 komentáře
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek