www.svethardware.cz
>
>
>

Toshibě hrozí pokuta 60 milionů dolarů za podvody s účetnictvím

Toshibě hrozí pokuta 60 milionů dolarů za podvody s účetnictvím
, , aktualita
Letos v létě se ve firmě Toshiba provalil velký průšvih, který přinesl okamžitý konec pro jejího šéfa. Týkal se záměrně nadhodnocených tržeb, a to rovnou o 1,3 miliardy dolarů, což přinášelo pozitivní reakci na trhu s akciemi.reklama
Podvody ve firemním účetnictví trvaly celých sedm let, v jejichž průběhu vedení Toshiby uměle zvyšovalo tržby. Jenomže letos v létě se vše dostalo na povrch, CEO Hisao Tanaka ihned ukončil pracovní poměr s pěti dalšími vedoucími pracovníky, akcie Toshiby ihned klesly o 6 procent a firmu čekala důkladná prověrka a rovněž pokuta. Ta byla nyní vyčíslena Securities and Exchange Surveillance Commission na 7,37 miliardy jenů, což je asi 60 milionů dolarů nebo 1,5 miliardy korun. Ještě se ale uvidí, zda Toshiba bude nějakou pokutu platit a v jaké výši. Dle zákulisních informací ale byla ve vedení Toshiby očekávána daleko vyšší pokuta.

Pokutu ještě musí schválit japonský orgán známý jako FSA (Financial Services Agency), který dohlíží nad stabilitou japonského finančního systému a ten by mohl případně výši pokuty ještě upravit. Pokud ale uvedenou částku potvrdí, bude to dosud nejvyšší pokuta, kterou tento orgán nějaké japonské společnosti udělil.

Udělením pokuty by to ale pro Toshibu neskončilo. Kolem 50 jejích akcionářů se totiž rozhodlo podat hromadnou žalobu, což by firmu mohlo stát ještě daleko více peněz. Současně také probíhá šetření nezávislou komisí, která zkoumá, jak k těmto dlouhodobým podvodům mohlo vůbec docházet.

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře