www.svethardware.cz
>
>
>
>

TP-Link a řada nových dvoupásmových produktů

TP-Link a řada nových dvoupásmových produktů
, , aktualita
Společnost TP-Link si pro letošní jaro připravila hned pět novinek z oblasti Wi-Fi, které byly již představeny v Hannoveru na CeBITu. Spojuje je většinou to, že dokáží pracovat ve dvou pásmech a jsou určeny pro domácnosti.reklama
Uplatnit se ale samozřejmě mohou i v kancelářích nebo menších podnicích. Jako první byl představen dvoupásmový směrovač TP-Link AC1900, který je založen na rozhraní Wi-Fi 802.11ac a dále využívá celkem pět gigabitových ethernetových portů a port USB 3.0. Se svou propustností až 1,9 Gbps vzduchem je tak nejvýkonnějším ze všech představených novinek, nicméně AC1900 byl představen již dříve, takže o úplnou novinku nejde.

Dále tu máme také novou sadu TL-WPA4230P, která se zařazuje mezi powerline adaptéry, čili zařízení pro vytvoření sítě na elektrických rozvodech. Zde je maximem propustnost 500 Mbps s využitím adaptérů TL-WPA4230P a TL-PA4020P, které dohromady nabízí 5 ethernetových portů, takže umožní připojit více zařízení k jedné zásuvce, do níž se oba adaptéry připojují. Oba také mají v sobě integrovanou další zásuvku, takže přímo z nich můžeme napájet další spotřebič. Tlačítko Clone pak umožní adaptérům zkopírovat identifikátor bezdrátové sítě, a rozšířit tak její dosah i do vzdálenějších prostor.

Třetí novinka, dvoupásmový Wi-Fi extender TL-WA3500RE, má za úkol rozšířit dosah domácí bezdrátové sítě. Může tedy pracovat v pásmu 2,4 GHz i 5 GHz a slibuje velmi snadné nastavení a použití. Osazen je také jedním ethernetovým portem, díky čemuž může pracovat i jako bezdrátový klient pro připojení zařízení, které vlastní rozhraní Wi-Fi nemá.

Pak tu máme dvoupásmový směrovač AC1350, což je trošku slabší obdoba modelu AC1900, a to rovněž s podporou standardu 802.11ac. V tomto případě propustnost bezdrátové sítě končí na 1,35 Gbps a pro připojení tiskáren a dalších zařízení tu máme dva porty USB 2.0. Pátou a poslední novinkou je rovněž bezdrátový směrovač pro dvě pásma, a to model TD-W9980 (TD-W9980B), jenž má však v sobě integrovaný modem VDSL2, takže může využívat toto rozhraní pro připojení k internetu, ale vedle toho má i WAN vedle čtyř gigabitových LAN. Jeho bezdrátové rozhraní je standardu 802.11n, jehož maximem je 600 Mbps.

Zdroj: TZ TP-Link
Nejpopulárnější access pointy a routery
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik