www.svethardware.cz
>
>
>
>

TP-Link Archer C20i: všesměrový router s Wi-fi AC

TP-Link Archer C20i: všesměrový router s Wi-fi AC
, , aktualita
Firma TP-Link si připravila dobře vypadající dvoupásmový Wi-Fi router Archer C201i, který slibuje všesměrové pokrytí a podporu standardu Wi-Fi 802.11ac. Ten se postupně dostává do nabídky stále více mobilních i jiných zařízení.reklama
S rozhraním Wi-Fi 802.11ac přichází na trh stále více produktů včetně mobilních telefonů, tabletů, notebooků nebo i desktopových počítačů, jež často využívají kombinovaný modul od Intelu s Bluetooth 4.0. Příkladem budiž nedávno testovaný ZOTAC ZBOX Sphere. A říká se, že právě u telefonů a tabletů znamená Wi-Fi 801.11ac výrazný krok kupředu, a to v porovnání s předchozím a nejrozšířenějším 802.11n. V reálném provozu se tak máme dočkat třikrát vyšší datové propustnosti.

Nové routery jsou tak stále atraktivnější, zvláště když už jejich ceny konečně začly padat. Však nový TP-Link Archer C20i seženeme už za nějakých 850 Kč s daní, i když je pravda, že tento model mezi svými rozhodně není nejrychlejším. S využitím 5GHz a 2,4GHz pásma totiž poskytne propustnost 433 Mbps plus 300 Mbps, zatímco jiné routery slibují výrazně více.

Archer C20i dále využívá tři antény a slibuje silný a stabilní signál ve všech směrech. Vedle toho je vybaven také jedním portem USB 2.0 pro připojení tiskárny či úložnéhozařízení, samozřejmostí je dnes i tlačítko WPS pro rychlé a bezpečné připojení bezdátového zařízení a Wi-Fi můžeme také stiskem jednoho tlačítka vypnout.

Vedle toho máme možnost vytvořit přístup k internetu pro hosty, který bude oddělen od zbytku domácí sítě, nechybí ani tvorba pravidel pro různé skupiny uživatelů, řízení kapacity přenosu pro jednotlivá připojená zařízení podle IP adresy, podpora IPv6 a průvodce pro snadné nastavení. TP-LINK Archer C20i je již k dispozici za doporučenou koncovou cenu 1099 Kč včetně DPH, ale jak už bylo řečeno, dá se sehnat i podstatně levněji. Však už je také v nabídce obchodů nějaký ten pátek, ovšem TP-Link jej oficiálně představit teprve nyní.


Hardwarové vlastnosti
Rozhraní4 x 10/100 Mbit/s LAN port
1 x 10/100 Mbit/s WAN port
1 x USB 2.0 port
TlačítkaWPS/Reset
zapnutí/vypnutí bezdrátové sítě
hlavní vypínač
Napájení12 V DC / 2,5 A
Rozměry (š x h x v)243 x 160,6 x 32,5 mm
Typ antény3 x interní anténa
Funkce bezdrátové sítě
Bezdrátové standardyIEEE 802.11ac/n/a 5 GHz
IEEE 802.11n/g/b 2,4 GHz
Frekvence2,4 GHz a 5 GHz
Přenosová rychlost5 GHz: až 433 Mbit/s
2,4 GHz: až 300 Mbit/s
Funkce bezdrátové sítěbezdrátový modul zap./vyp., WDS Bridge, WMM, statistika bezdrátového přenosu
Zabezpečení bezdrátové sítěšifrování 64/128bitové WEP, WPA / WPA2, WPA-PSK/ WPA2-PSK
Softwarové vlastnosti
Typ WANDynamická IP adresa/statická IP adresa/PPPoE/
PPTP (duální přístup)//L2TP (duální přístup)/BigPond
DHCPDHCP server, seznam klientů DHCP,
rezervace adres
Quality of ServiceWMM, řízení šířky pásma
Přesměrování portůvirtuální server, port triggering, UPnP, DMZ
Dynamický DNSDynDns, Comexe, NO-IP
Řízení přístupurodičovská kontrola, přístup k místní správě, seznam hostitelů, časové řízení přístupu, nastavení pravidel
Průchod VPNPPTP, L2TP, IPSec
Zabezpečení - firewallDoS, SPI firewall
filtrování podle IP adres / MAC adres / domén
přiřazování IP a MAC adres
Protokolypodporuje IPv4 a IPv6


Zdroj: TZ TP-Link

TP-Link Archer C20i
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nejpopulárnější access pointy a routery
reklama
Nejnovější články
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek