www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Trh s SSD má do roku 2022 raketově růst

Trh s SSD má do roku 2022 raketově růst
, , aktualita
Dle nové zprávy od Transparency Market Research (TMR) můžeme očekávat, že přinejmenším do roku 2022 bude trh s úložnými zařízeními SSD raketově růst. To je jistě dobrá zpráva pro hlavní výrobce pamětí i samotných SSD.reklama
Transparency Market Research (TMR) tedy předpovídá, že tempo růstu se bude neustále zvyšovat a když se podíváme na graf a letošní rok, jsme dle zveřejněných údajů pouze na nějakých 20 - 25 miliardách dolarů za rok, což se má do roku 2022 zvednout zhruba desetinásobně. Ještě v minulém roce to bylo 15 miliard.

V předchozím roce byla oblast spotřebitelských SSD pro výrobce velice důležitá, protože se podílely z 88 procent na tržbách a využily 69 procent vyrobených pamětí. Průměrná kapacita prodaného SSD byla 80 GB, mezi což se pochopitelně počítají i paměti v mobilních zařízeních. V počítačích byly pochopitelně nejvíce populární SSD pro rozhraní SATA, ovšem do budoucna budou nejrychleji rostoucí skupinou SSD pro PCI Express, ať už pro M.2, PCIe sloty, SATA Express nebo jiné fyzické rozhraní. Složená roční míra růstu (CAGR) těchto SSD bude do roku 2022 celých 61 procent, zatímco v případě veškerých SSD to bude 40 procent.

Nová zpráva tedy věští světlou budoucnost pro SSD typu Samsung 950 PRO, která byla představena zrovna včera. Toto SSD je velice zajímavé díky svému výkonu i moderním technologiím, jako jsou paměti V-NAND, Non-Volatile Memory Express (NVMe) nebo podpora PCI Express 3.0. Zvládne číst data rychlostí až 2500 MB/s a zapisovat je 1500 MB/s (sekvenčně) a dosáhne hodnoty IOPS až 300.000, to tedy především díky NVMe.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení
Microsoft dle aktuálních údajů v posledním půlroce značně pokročil v rozšiřování systému Windows 10. Z březnových 270 milionů instalací se postupně dostal až na dnešních 400 milionů. Znamená to, že W10 se rozšiřuje rychleji než kterýkoliv jeho předchůdce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu" Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu"
Společnost Google pro svou službu Translate připravila nový překladový systém GNMT, o němž říká, že výrazně sníží počet chyb. Google dokonce uvádí, že se úroveň překladu systému GNMT blíží tomu, čeho jsou schopni lidé.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře