www.svethardware.cz
>
>

Uber špehuje řidiče pomocí smartphonů, vylepšuje tím služby

Uber špehuje řidiče pomocí smartphonů, vylepšuje tím služby
, , aktualita
Taxislužba Uber zavedla ve své aplikaci špehování svých řidičů. Sleduje nejen jejich pozici, ale také míru zrychlování nebo zpomalování. Cílem je lépe odhadnout, co se v autě vlastně děje a jakým stylem daný řidič jezdí.reklama
Poslední dobou nemluvíme skoro o ničem jiném než jen o špehování někoho někým. Ať už jde o průmyslové špionáže nebo o sledování "doma", stále tu jsou zájmy zjistit, co se kde vlastně děje. Taxislužby Uber dnes oznámila, že pomocí telefonů sleduje své řidiče v rámci zkvalitnění svých služeb. Jde o to, že řidiči i zákazníci známkují toho druhého a ten má pak své hodnocení, dle kterého lze poznat, zda s ním budou či nebudou problémy.


Uber logo


Uber využije data z GPS modulu, ale nejen ta. Použije se i gyro senzor a akcelerometr pro měření toho, zda auto často a prudce zrychluje nebo brzdí. Pokud si tedy zákazník bude stěžovat na řidiče, že jel agresivně, data z mobilního telefonu pomohou zjistit pravdu. Pokud se zjistí, že si zákazník vymýšlel, hodnocení řidiče nemusí být sníženo. Samotný Uber může zjistit, zda řidič obecně nejezdí rychle a požádat jej o umírnění. Projekt je zatím v pilotním provozu.

Zdroj: uber.com, betanews.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek