www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

V první den na Windows 10 přešlo 14 milionů počítačů

V první den na Windows 10 přešlo 14 milionů počítačů
, , aktualita
Microsoft uvádí, že v prvních 24 hodinách byl jeho nový systém Windows 10 nainstalován na celkem 14 milionů počítačů. Microsoft se přitom snaží aktualizace na nový systém nabízet postupně, aby nedocházelo k zahlcování datových linek.reklama
Microsoft tak registruje daleko více počítačů, které na Windows 10 dosud čekají, přičemž jeho cílem je, aby do tří let používala tento systém jedna miliarda různých zařízení. Mezii ty se ale mohou počítat i zařízení spadající do kategorie Internetu věcí a dále pak i herní konzole či mobilní telefony a tablety, takže zdaleka nejde pouze o PC.
provoz na internetu je podstatně zvýšený především v Evropě, ve čtvrtek o 35 % nad normálním stavem


Microsoft dal v nabídce aktualizace na nový systém přednost svým Insiderům, tedy lidem, kteří pro něj Windows 10 v uplynulých měsících testovali, ale kdo má zájem, může si je nainstalovat hned. Ostatní se mohou dočkat třeba i za několik měsíců, ale pokud se na Windows 10 vyloženě netěší, bude pro ně lepší si počkat. Však řada uživatelů udává, že s instalací systému jsou potíže a v některých případech to nejde vůbec. Času je přitom dost protože na přechod z Windows 7 a 8.x zdarma máme nárok celý jeden rok po uvedení Windows 10 na trh.

Microsoft také nově nabízí 90denní zkušební verzi systému Windows 10 Enterprise. Určena je především pro profesionály a podniky, kde si mohou vyzkoušet, zda jsou pro ně nové Windows vhodné a vše jim bude fungovat. Stačí navštívit TechNet Evaluation Centre firmy Microsoft, přihlásit se pomocí svého účtu a tak se registrovat. Poté budete moci stáhnout 32bitovou nebo 64bitovou verzi systému ve vybraném jazyce, a to v podobě ISO pro vytvoření bootovatelného DVD nebo USB. Verze Enterprise tedy není zaměřena na běžné zákazníky, takže neobsahuje řadu aplikací jako Mail, Calendar, People, Photos, obchod Store s aplikacemi nebo Cortanu.

Zdroj: wccftech
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti
Už dříve se objevily informace o chystané kartě NVIDIA GeForce GTX 1050, přičemž dnes už se můžeme podívat na očekávané specifikace také lepší verze s označením GTX 1050 Ti. Co nám tyto modely s TDP pod 75 W nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu
Pokud existuje nějaká oblast spojená s PC trhem, kterou v nejbližších letech čeká prudký a stabilní růst, jsou to SSD. A zvláště ta, která jsou určena pro rozhraní PCI Express, jichž je na trhu naštěstí stále více. Co je tedy dle odhadů čeká do roku 2020?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek