www.svethardware.cz
>
>
>

Valve kvůli Steamu žaluje další skupina uživatelů

Valve kvůli Steamu žaluje další skupina uživatelů
, , aktualita
Společnost Valve je se svou herní platformou Steam cílem už druhé uživatelské skupiny. Dříve ji pohnali k soudu němečtí uživatelé, kterým se nelíbí, že nemohou prodat hry ze své kolekce a nyní jsou na řadě Francouzi.reklama
Společnost Valve tedy půjde opět jednou k evropskému soudu a tentokráte ve Francii, kde to tedy mohou soudci vidět jinak než v Německu. Dříve také šlo pouze o možnost prodeje dříve zakoupených her, ale nyní se budou probírat také jiná vlastnická práva na platformě Steam.

Možnost prodeje již zakoupených her by pochopitelně chtěl mít snad každý uživatel. Argumentem je to, že by lidé pak měli více prostředků ke kupování nových her, ale to je pochopitelně dvojsečné. Jak podotkl při svém rozhodnutí německý soud, digitální produkty se nekazí a trh se hrami z druhé ruky by mohl ohrozit prvotní prodeje. Lze totiž očekávat, že hráči by své kopie prodávali levněji než Valve ve snaze se jich zbavit, takže trh by mohl být ke smůle vývojářů a distributora podstatně dříve nasycen. Soud své rozhodnutí hájil také tím, že uživatelé mohou zakoupené hry kdykoliv stáhnout a nainstalovat, a to opětovně, což z nich technicky dělá spíše než vlastněný produkt jen předplacenou službu.

Nyní tedy můžeme čekat na to, jak tuto věc uvidí francouzský soud, který ale bude muset řešit i jiné věci. Žalující straně se totiž rovněž nelíbí, že Valve na sebe nebere odpovědnost za to, když jsou uživatelé Steamu podvedeni nebo je jejich účet napadený. Ovšem zde asi bude obhájení takového obvinění ještě složitější než v prvním případě. Valve může nést těžko odpovědnost za to, když se někdo snaží logovat do systému na falešné stránce nebo naletí na jiný podvod. Je sice pravda, že uživatelé na Steamu jsou častým cílem úspěšných útoků a končí s vyluxovaným účtem, ale Valve pro náš klid nabízí Steam Guard, s jehož pomocí se můžeme logovat v podstatě bez rizika a zavedl také lhůty pro prodej, v jejichž průběhu lze transakci zrušit. Může jít ale také o snahu vytáhnout zpět na světlo případ z roku 2011, kdy byl cílem útoků celý Steam a společnosti Valve trvalo celé čtyři dny, než na tuto skutečnost vůbec upozornila.

Francouzským uživatelům se dále nelíbí, že si Valve nárokuje práva na obsah nahraný uživateli Steamu, i když ten mohou autoři použít i jinde. Pak jde o to, že peníze zaslané do peněženky Steamu nelze zase vybrat zpět. Jenže to na druhou stranu můžeme vidět právě jako ochranu našich účtů, aby z těch napadených někdo nemohl ukrást i peníze. Poslední bod se týká opět peněz, a to těch, které budou uživateli se zakázaným účtem jednoduše sebrány.

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik