Velká Británie dovolila Amazonu testovat doručovací drony

Velká Británie dovolila Amazonu testovat doručovací drony
, , aktualita
Cílem společnosti Amazon pro blízkou budoucnost je otestovat doručovací drony, nicméně v USA neměl moc štěstí kvůli striktním pravidlům jejich provozu. Naproti tomu Velká Británie je benevolentnější a Amazonu dovolila provoz dronů bez přímé viditelnosti.reklama
Amazon již nějakou dobu koketuje s drony systému Prime Air pro doručování balíků do 30 minut od objednání. Bohužel v USA moc štěstí nemá, neboť F.A.A. (Federal Aviation Administration), která se stará o legislativu s tímto spojenou, nedovoluje provoz dronů, na které operátor nemá přímý pohled a drony ani nemohou létat v noci. Toto je výrazným klackem pod nohy Amazonu, kde nedává smysl mít pro každý dron speciálního operátora, který na něj musí vidět celou dobu. To už může dopravovat balíky standardní cestou.


Doručovací dron Amazon


Mnohem více štěstí má Amazon ve Velké Británii. Zdejší úřad The Civil Aviation Authority totiž Amazonu dovolil provádět testy s doručovacími drony, na které už operátor nemusí vidět. Dokonce jeden operátor může ovládat více dronů zároveň, což je umožněno tím, že jsou částečně autonomní. Drony by měly být schopné detekovat překážky a vyhnout se jim. To, zda tyto poloautonomní systémy s operátorem fungují, bude právě předmětem výše zmíněných testů. Drony mají přidělenou letovou hladinu 400 stop, což je 122 metrů.Tyto malé drony mají pro Amazon několik výhod. Jednak může zákazník snadno dostat své zboží za pár desítek minut, jednak je to levnější a také ekologičtější. I přesto, že v USA zatím nemohou létat, jak by Amazon chtěl se, bude se dál snažit přesvědčit F.A.A., aby své požadavky zmírnil. Pokud testy v Británii dopadnou dobře, bude mít možná další argument k dobru. Předpokládá se, že se to nakonec podaří, ale nečeká se, že by to bylo dřív než za dva roky.

Zdroj: nytimes.com, dailymail.co.uk, extrahw.com/

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik