Amazon testuje drony jen 600 metrů za hranicemi USA

Amazon testuje drony jen 600 metrů za hranicemi USA
, , aktualita
Poté, co v USA nemohl Amazon testovat své drony kvůli průtahům v povolení, sice možnost testovat získal, ale jen za určitých podmínek, které se Amazonu nelíbí. Takže teď testuje jen asi 600 metrů od amerických hranic v Kanadě.reklama
Amazon se již od prosince 2013 snažil získat povolení od FAA (Federal Aviation Administration - Federální letecký úřad), který nakonec dostal, o čemž jsme informovali zde. Ale nakonec vyšlo najevo, že Amazonu se podmínky, za kterých musí testovat, vůbec nelíbí a že už testuje v dalších zemích, o čemž jsme informovali zde.

Teď se situace nabírá ještě absurdnější charakter, jelikož se ukázalo, že Amazon se svým týmem testuje své drony asi 600 metrů od kanadské hranice s USA. V Kanadě má totiž povolení již dlouho a není tam svazován tak přísnými podmínkami.

Kanadský testovací program běží v tajné oblasti Britské Kolumbie v Kanadě, toto bylo odhaleno koncem března letošního roku. To ale nemusí být žádné překvapení, protože Amazon již dříve říkal, že pokud si FAA nepospíší s povolením testování, tak své testování může přestěhovat mimo USA.

Amazon se přes všechna odhalení snaží udržet testování v Kanadě v tichosti. A to i přestože tam početný tým postupuje s vývojem poměrně rychle dopředu.

"Konečný cíl Amazonu je nechat drony létat ve volném prostoru od 200 stop (60 metrů), kde končí budovy, do 500 stop (150 metrů). Do této oblasti chce společnost nasadit drony, které jsou lehčí než 25 kg, které létají koridory delšími než 16 km, rychlostí 80 km/h a nesou až 2,5kg balíčky," říká zpráva od The Guadrian.

Testování v Kanadě probíhá k vyzkoušení myšlenek a konceptů pro budoucí zásilkovou službu dronů. Testy probíhají na otevřeném pozemku s plnou podporou kanadské vlády.

"Vizionáři Amazonu využívají tolerantního prostředí kanadské strany hranic, aby vyladili základní rysy toho, co doufají, že se stane úspěšný systém zásilkového dodání drony. Jeden z prototypů hybridního dronu umí například vzlétat a přistávat vertikálně a létat horizontálně."

Amazonu se testování v Kanadě jednoznačně vyplatí, protože nemusí daleko, aby mohl testovat za takových podmínek, jaké by si přál mít v USA. Tam jsou ale problémy s legislativou, která ještě není připravená na nepilotovaná letecká zařízení, jakými jsou drony.

Zdroj: eWeek
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR
Na zatím nepříliš mohutnou VR vlnu se nyní snaží naskočit také společnost NZXT, která představila počítačovou skříň S340 Elite. Ta je upravena tak, abychom si na ni mohli pohodlně pověsit VR headset a také jej měli kam připojit.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7 Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7
Mobilní divize Samsungu má akutálně velký problém s vybuchujícími bateriemi Note 7, ovšem nyní jde i o pračky vyrobené mezi lety 2011 a 2016, které mohou představovat přinejmenším stejné riziko pro blízké osoby.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře