www.svethardware.cz
>
>
>

Velká Británie zakládá speciální oddíl na odhalování dronů pašujících drogy do věznic

Velká Británie zakládá speciální oddíl na odhalování dronů pašujících drogy do věznic
, , aktualita
Drony jsou malé a dají se snadno využít k přepravě lehkého nákladu na krátkou vzdálenost. To si uvědomili i lidé, kteří do věznic ve Velké Británii s pomocí bezpilotních letounů pašují drogy nebo elektroniku.reklama
Drony mohou sloužit k mnoha dobrým věcem. Můžou fungovat jako doručovací stroje či s pomocí připevněné kamerky mohou monitorovat okolí. Kvůli své šikovnosti se ale autonomní letouny dají velmi dobře využít i k negativním věcem. Velká Británie zaznamenala problém s drony, které využívají vězni ve vězení ke komunikaci a doručování zásilek zvenčí.

Jediné, co je potřeba, je levný dron, který zvládne unést lehký náklad. Takový stroj dovede dopravit do věznic drogy nebo mobilní telefony a Velká Británie se hodlá tohoto problému zbavit, aby věznice mohly být skutečně nápravnými zařízeními. Z toho důvodu britská vláda oznámila, že zakládá speciální oddíl sestávající z policistů a pracovníků ve vězení, který bude situaci kontrolovat a prošetřovat nelegální bezpilotní letouny a zejména jejich majitele.

Tým sestávající z policistů a vězeňské služby nicméně nebude vybaven speciálními orlími jednotkami, které by patřičné drony hned lovily a ničily. Takový speciální oddíl má francouzská armáda, která si cvičí skupinku orlů královských, aby byli schopní chránit určitá místa před nepřátelskými bezpilotními letouny. To se ve Velké Británii ale při honu za nelegálními doručovacími drony ve věznicích dít nebude.

Policisté a vězeňská služba ze speciálního britského týmu budou spolupracovat s jinými agenturami při sledování dronů při doručování do vězení a následné identifikaci osob, které se na operacích pašování drog či mobilních telefonů podílejí. Získané informace následně tým předá místním úřadům, aby podle nich jednali.

První Brit, který se podílen na pašování zboží do věznic s pomocí dronu, si loni v červenci vysloužil za svou činnost 14měsíční trest. Britská vláda se ale zmínila i o případu, který se vyskytl v říjnu loňského roku. Muž obdržel trest tří let a čtyř měsíců poté, co byl chycen u vězení ve Warringtonu a nesl s sebou drogy a právě dron na jejich přepravu. O dva měsíce později, v prosinci, byl udělen trest ve výši čtyř let a osmi měsíců jinému muži, který se vzduchem pokoušel přepravovat drogy a mobilní telefony přes stěny kolem věznice HMP Manchester. I na základě těchto případů se britská vláda rozhodla vytvořit speciální oddíl, aby používání dronů tímto nelegálním způsobem zamezila.

Zdroj: engadget.com
reklama
Nejnovější články
Objevily se fotografie stroje od Elona Muska na hloubení tunelů Objevily se fotografie stroje od Elona Muska na hloubení tunelů
Zdá se, že Elon Musk se pouští do svého projektu s tunely. Už dřív zveřejnil na Twitteru svůj zájem o hloubení tunelů sloužících k transportu, nyní se objevily fotografie ukazující stroj na kopání tunelů.
28.4.2017,  aktualita, Kateřina Hoferková,  4 komentáře
QNAP TS-x53B: čtyřjádrové NAS s volným PCIe QNAP TS-x53B: čtyřjádrové NAS s volným PCIe
Společnost QNAP představuje řadu NAS serverů TS-x53B vybavených čtyřjádrovým procesorem, rozhraním USB typu C a také slotem PCI Express, který lze využít hned několika způsoby, což nám zajistí dostupné karty.
28.4.2017,  aktualita, Jan Vítek
Prey přijde už brzy, jaké jsou nároky? Prey přijde už brzy, jaké jsou nároky?
Nadějná 3D akce Prey vyvíjená v Arkane Studios a distribuovaná Bethesdou přijde na trh už příští týden v pátek. Po letech spekulací, fám i obav o její zrušení se tak tato hra vrací v moderní podobě, aby navázala na původní kus z roku 2006.
28.4.2017,  aktualita, Jan Vítek
Cassini úspešně proletěla mezi Saturnem a jeho prstenci Cassini úspešně proletěla mezi Saturnem a jeho prstenci
Na sondu Cassini jsme se naposledy zaměřili v době, kdy se už chystala na svůj premiérový průlet mezi Saturnem a jeho nejbližšími prstenci. Nebylo přitom vůbec jasné, zda sonda takový manévr vůbec přežije, ale podařilo se.
28.4.2017,  aktualita, Jan Vítek
Acer Predator X27 podporuje HDR na 4K i vysoké obnovovací takty Acer Predator X27 podporuje HDR na 4K i vysoké obnovovací takty
Acer si připravil velice zajímavý herní monitor, který bude určen pro ty nejnadupanější herní sestavy. Nabízí totiž nativní rozlišení 4K, a to při obnovovací frekvenci až 144 Hz. Nádavkem tu máme také HDR, což znamená i vysoký jas.
28.4.2017,  aktualita, Jan Vítek