www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Vlajkový Radeon Pro Duo je v oběhu, podívejte se

Vlajkový Radeon Pro Duo je v oběhu, podívejte se
, , aktualita
Nová grafická karta Radeon Pro Duo, která spadá do profesionální i herní oblasti a zaměřuje se také na VR, je již k dispozici řadě testerů. Můžeme se tak podívat na fotografie z jejího rozbalování i pod "pokličku" na její vodní chladič.reklama
AMD Radeon Pro Duo představený v polovině března se v těchto dnech už konečně dostává k odborné veřejnosti, a tak už máme fotografie z více zdrojů, které ukazují rozbalování této karty. Ta obsahuje vodou chlazenou dvojici GPU Fiji XT s paměťmi HBM, která dokáže poskytnout výkon až 16 TFLOPS. Karta bude oficiálně v prodeji až od 26. dubna, ovšem jako obvykle ji již dříve dostali různí recenzenti renomovaných hardwarových serverů.

Tato karta jako vůbec první model nese označení divize Radeon Technologies Group, která byla zformována v posledních měsících loňského roku. Ale to na ní není to nejzajímavější. Ve velké krabici vyložené pěnovým materiálem narazíme na krabicoidní kartu se snadno odnímatelným krytem, která tvoří jeden celek se svým vodním chladičem, respektive s hadičkami připojeným tlustým radiátorem pro 120mm ventilátor. To má společné s klasickým modelem Radeon R9 Fury X. V balení také najdeme něco, co vypadá jako náhradní GPU s paměťmi HBM, i když spíše bychom tipovali, že jde o pěknou plastickou samolepku. Pravda je ale jako obvykle mezi, má se totiž jednat o opravdové, ale nefunkční čipy Fiji XT, které tak zákazník dostane jako suvenýr. To není špatný nápad.

Karta samotná právě díky pamětem HBM není zrovna přerostlá a jen o pár centimetrů přesahuje šířku základních desek (ATX či Micro ATX). AMD dosud nezveřejnilo její rozměry, ale dle fotografií bude mít na délku cca 27 cm. Krmit ji budeme muset pomocí rovných třech konektorů PCIe s osmi piny, takže na to bude třeba příslušně vybavený napájecí zdroj. TDP této karty je 350 W.

A podívat se můžeme také na vnitřní provedení jejího vodního chladiče, který nevypadá zrovna jednoduše. Je plný hadiček a fitinek propojujících vodní bloky a někde mezi tím musí být schovaná také vodní pumpa. Chladič má na svědomí společnost Cooler Master, obvyklý to partner firmy AMD pro výrobu vodních chladičů.Zdroj: wccftech
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře