www.svethardware.cz
>
>
>
>

VR bez starostí: v nabídce jsou první sady PC a Oculus Rift

VR bez starostí: v nabídce jsou první sady PC a Oculus Rift
, , aktualita
Společnost Oculus VR odhalila první sady pro virtuální realitu, které sestávají z počítače, samotného headsetu a ovladače. Zákazníky přijdou přinejmenším na 1499 dolarů a dají jim záruku kompatibility a jednoduchého zprovoznění.reklama
Headset Oculus Rift je již několik týdnů v předprodeji a namísto dříve slibovaných 350 dolarů přijde na 600 dolarů, a to tedy včetně ovladače vypůjčeného od konzolí Xbox. To znamená, že herní počítač s dostatečným výkonem pro tento headset v sadě přijde alespoň na 900 dolarů. Plánuje se, že si sady VR headsetu a počítačů budeme moci předobjednat už 16. února, tedy příští úterý. Reálně ale mají být dle zprávy k dispozici až od července.

Tato skutečnost je sama o sobě zajímavá. Právě v červenci by už měly být k dispozici první karty AMD s čipy Polaris, které Raja Koduri slíbil ještě na tuto polovinu roku. A je velká otázka, jak jejich nástup zahýbe s cenami aktuální generace. Každý zákazník by si přál, aby nový jednočipový hi-end měl stejnou cenu jako ten starý, což obvykle představuje částku 1000 dolarů. Pak by ovšem musela cena starých modelů jít dolů, a to velice výrazně, pokud máme od nové generace očekávat až dvojnásobný výkon nebo alespoň 1,8násobný. Jenomže v poslední době se objevují indicie, že ceny nových karet nebudou odpovídat tomu, na co jsme zvyklí a že může jít třeba i o 1700 dolarů, což by pochopitelně s cenami starších generací moc nezahýbalo.

Jde tedy o to, zda bude, nebo nebude výhodné si již za týden předplatit počítač, který dostaneme až za řadu měsíců, v jejichž průběhu může cena jeho hardwaru výrazně klesnout. Ale také nemusí.

Program Oculus Ready, pod nímž budou distribuovány sady PC a headsetů, již nyní čítá pět produktů, a to s počítači od firem Asus, Alienware a jejího majitele, firmy Dell. V rámci těchto sad dostanou zákazníci také hry EVE: Valkyrie Founder’s Pack a Lucky’s Tale. Konkrétní nabídky najdete od příštího týdne třeba v obchodě Microsoftu. Aktuálně nejlevnější je Asus G11CD s cenou 1049 USD bez headsetu, takže pokud si počítač pořídíte v sadě, můžete ušetřit až 150 dolarů. Otázka je dostupnost. Oculus potvrdil, že tyto sady nebudou prodávány pouze v USA, ale dostanou se také na další trhy, ale neuvedl k tomu podrobnosti.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek