www.svethardware.cz
>
>
>
>

VR headsety mohou zásadně zvýšit prodeje GPU

VR headsety mohou zásadně zvýšit prodeje GPU
, , aktualita
Příští rok se ponese ve znamení virtuální reality, to ale bude znamenat velkou obměnu hardwaru kvůli velké náročnosti na výkon počítačů. Bude to znamenat zásadní zvýšení tržeb v oblasti počítačů?reklama
Vše začalo, když Oculus Rift zveřejnil minimální nároky na hardware, který je potřebný k plynulému hraní na jeho headsetu. Původně se očekávaly nižší nároky, ale nakonec vyšlo na povrch, že asi velká část hráčů si bude muset vylepšit své počítače minimálně grafickými kartami.

Potom se do situace přimíchaly různé analýzy prodejnosti VR headsetů. Ty hovoří o tom, že by se v roce 2016 měly prodat 2 miliony headsetů, v roce 2017 pět milionů a v roce 2018 osm milionů, a to podle společnosti Gartner. Avšak společnost BI Inteligence očekává, že se v roce 2016 prodá až 6 milionů headsetů.

Když se podíváme na ceny grafických karet, které jsou potřeba k zprovoznění VR headsetů, tedy karty třídy R9 290 od AMD a minimálně GeForce 970 od NVIDIE, tak ceny začínají za hranicí 8 000 Kč. Pokud bychom brali v potaz nejhorší scénář pro výrobce karet a prodaly se 2 miliony VR headsetů, přičemž by z toho měla polovina hráčů dostatečně výkonnou grafickou kartu nebo PS4 (u Projectu Morpheus), znamenalo by to příjem 16 miliard Kč (mínus DPH, clo a marži obchodů).

Očekává se ale, že podobné nároky na grafickou kartu nebude mít jen Oculus Rift, ale i další headsety. Kdybychom vzali v úvahu příznivější scénáře, analytici hovoří o tom, že do kapes výrobců grafických karet může přitéct až 1 miliarda dolarů, což je v přepočtu 24 miliard Kč.

Není to ale jen o grafických kartách. Je velká pravděpodobnosti, že si hráč koupí zcela nový počítač nebo že bude potřebovat upgradovat i další komponenty. Na řadu přichází i procesor, který musí být výkonný minimálně jako i5-4590. To je změna, která může znamenat i výměnu základní desky v případě vlastnění starší generace procesorů.

U základních desek ale musíme ještě chvíli zůstat. Ty totiž například v případě Oculusu Rift musí obsahovat dva porty USB 3.0, což taktéž nemusí splňovat všechny základní desky. Minimální paměť RAM byla vyčíslena na 8 GB, což ale představu jen minimální náklad v porovnání s ostatními. Také se může stát, že VR headsety někoho přesvědčí, aby se zbavil starých Windows XP, které na Oculusu Rift (a pravděpodobně na dalších headsetech) nebudou podporovány.

Takže je možné, že pokud virtuální realita zaznamená velký úspěch, tak se prodeje v oblasti počítačů pro jednou pořádně zvednou. Plánujete nákup VR headsetu? Podělte se o svůj názor v diskuzi.

Zdroj: kitguru.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek