www.svethardware.cz
>
>
>
>

VR kamera Nokia Ozo se blíží

VR kamera Nokia Ozo se blíží
, , aktualita
Společnost Nokia ohlásila v letošním létě vývoj kamery Ozo, která dokáže zachytávat kvalitní video a audio všude kolem sebe. Může se tak hodit třeba pro živé přenosy z různých událostí, které budeme sledovat díky VR headsetu.reklama
Nokia Ozo byla poprvé představena letos v červenci a už tehdy jsme si ji mohli prohlédnout a vypadalo to, že kamerka bude schopna zachytávat skutečně veškerý prostor kolem sebe. Nyní je ale zřejmé, že nebude mít tvar koule, která by mohla být třeba zavěšena nebo umístěna na tyči. Namísto toho bude vypadat takto:

Z umístění objektivů to vypadá, že tato kamera bude mít o svém okolí podobný přehled jako usazený a rozhlížející se člověk. V zadní části jsou tak jen ovládací prvky s jistou nástavbou, kde by měla být baterie, a dole můžete vidět stojan. Pro sledování sportovního utkání nebo nějaké kulturní události takový rozhled ale bude bohatě stačit.
Nokia včera představila svou VR kamertu Ozo na zvláštní události v Los Angeles a spustila nové stránky (viz zdroj) s různými materiály a také technickými specifikacemi. Využívá tedy celkem osm kamer se snímacími čipy o rozlišení 2000 x 2000, které jsou schopny zaostřit na vzdálenost půl metru. Co se týče stereoskopického vjemu, pak ten dokáže poskytnout v horizontálním rozsahu 260 ° a horizontálním 130 °. Každý objektiv sleduje kolem sebe prostor v úhlu 195 ° a má závěrku f/2,4.

V Los Angeles byla kamera Ozo představena také v akci, a to s využitím nedaleko probíhajícího koncertu v Capitol Records. Jeho průběh mohli účastníci vzdáleně sledovat. Nokia samotná doufá, že zaujme především filmová studia, producenty dokumentů a také vzdělávací instituce. Zmínila už také několik společností, jež by měly patřit mezi její partnery, a to konkrétně Akamai, Amazon Elemental Technologies, Facebook Oculus, HTC a Samsung. Vedle toho mají právě probíhat rozhovory s velkými filmovými studii.


Samotná kamera Ozo již je hotová a zájemci si ji mohou předobjednat, ovšem zapomeňte na to, že byste si jí mohli brzy nahradit svou webovou nebo IP kameru. Jeden kus totiž přijde na 60.000 dolarů a pak je k dispozici i volitelné příslušenství v podobě extra baterií, pamětových karet, dokovacích zařízení a stojanů. Nicméně Nokia plánuje v případě zájmu přijít i s levnějšími verzemi, ale ani tak se z Ozo nemá stát masová záležitost.

Zdroj: Nokia

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů