www.svethardware.cz
>
>
>
>

VR sociální síť vTime podporuje Google CardBoard

VR sociální síť vTime podporuje Google CardBoard
, , aktualita
vTime je sociální síť pro virtuální realitu od společnosti Starship. Díky vTime můžete ve VR chatovat s přáteli na velmi neobvyklých místech. Nyní je možné tuto aplikaci spustit i na Google CardBoard.reklama
Aplikace vTime pro virtuální realitu je k dispozici pro majitele Gear VR. Nyní však díky společnosti, která má aplikaci na svědomí - Starship Group - bude kompatibilní i s aplikací pro Google CardBoard.

CardBoard umožňuje lidem vyzkoušet si virtuální realitu jen s pomocí chytrého telefonu, který se vloží do papírového "headsetu" za přibližně 200 korun. Aplikace pro CardBoard pak ze smartphonu udělá zařízení pro virtuální nebo rozšířenou realitu.

Aplikace vTime nabízí nový rozměr chatování. Povídat si s přáteli můžete na neobvyklých a zajímavých místech, například ve vesmíru, blízko severního pólu, u táboráku, na pláži nebo na kamenech v řece - možnosti jsou nepřeberné. Každý uživatel si nastaví svůj profil a také si zvolí svého vlastního avatara.

vTime bude první sociální aplikací pro Google CardBoard. Spravovat své kontakty bude možné i bez nasazeného headsetu přímo na telefonu. Co se latence týče, sledování pohybů hlavy určitě nebude tak přesné a rychlé jako u Gear VR, to se ale dá očekávat, protože se přece jedná jen o levný CardBoard.

vTime nebude možné spustit na všech chytrých telefonech, podporované jsou jen některé modely. Kompatibilní telefony pro vTime jsou:
 • Nexus 5
 • Nexus 4
 • Nexus 6P
 • Nexus 6
 • LG G3
 • HTC One M9
 • Samsung S3
 • Samsung Note 4
 • Samsung Note 5
 • Samsung Galaxy S6
 • Samsung Galaxy S7
 • Samsung Galaxy S6 Edge+
 • Samsung Galaxy S7 Edge

CEO společnosti Starship Martin Kenwright prohlásil, že spuštění aplikace vTime na CardBoard umožní přístup k sociální virtuální realitě mnohem více lidem. Společnost slibuje i kompatibilitu se všemi hlavními headsety pro virtuální realitu nejpozději do konce roku 2016 - Gear VR, Google CardBoard, PlayStation VR, Oculus Rift i HTC Vive.

Zdroj: roadtovr.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
30.9.2016,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
30.9.2016,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
30.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
30.9.2016,  aktualita, Jan Vítek