www.svethardware.cz
>
>

Vulkan 1.0 bude vypuštěn velice brzy

Vulkan 1.0 bude vypuštěn velice brzy
, , aktualita
Khronos Group dnes přišla s prohlášením, že jejich nové low-level API Vulkan bude vypuštěno do světa velice brzy. Tento nový konkurent pro DirectX 12 a Metal měl sice dle původních plánů přijít dříve, ale alespoň že nyní už je v cílové rovince.reklama
Na Vulkan sázejí především ti, kteří nechtějí diktát jednoplatformových API, což jsou právě DirectX 12 a Metal. Podporu vyjádřila především společnost Valve, dle níž ve Vulkanu tkví budoucnost právě díky tomu, že podporuje mnoho různých platforem. Ale to ostatně platilo i pro předchozí OpenGL, což tomuto API na Windows moc nepomohlo a ve vyjádřené podpoře ze strany firmy Valve můžeme také vidět hlavně to, že se snaží podpořit svou herní platformu Steam s linuxovým Steam OS.

Vulkan je také založen na API Mantle od AMD, které je dnes pro koncového uživatele již v podstatě mrtvé, takže Vulkan pokračuje v jeho šlépějích. Na rozdíl od DirectX 12, které jsou vyhrazeny pouze nejmodernějším Windows 10, dokáže Vulkan pracovat i na starších systémech Windows XP, Vista, 7 a 8 či 8.1 a pak na systémech Linux, zmíněném Steam OS a Androidu. Podpora se také týká různých grafických architektur, což tedy tak nějak vyplývá z podpory rozdílných OS. Dále se mluví o výhodě skryté v podpoře otevřeného jazyka SPIR-V, který umožní vývojářům psát aplikace pro Vulkan v jejich preferovaném programovacím jazyce.

Khronos tedy nestihne vydat Vulkan do konce tohoto roku, ale verze 1.0 by měla přijít brzy v tom příštím. Specifikace nového rozhraní jsou přitom již hotové a nyní už probíhá jejich kontrola a finální úpravy. Různé společnosti si také již připravují příslušné ovladače a pracuje se na dokončení softwarových vývojových kitů pro Windows, Android a Linux. Právě s SDK pro Android pomáhá Google, který se nedávno dostal mezi členy se statutem Promoter. Khronos také plánuje vystoupit na klíčových konferencích a veletrzích v průběhu celého příštího roku.

Zdroj: wccftech
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik