www.svethardware.cz
>
>
>
>

Výrobci desktopových počítačů již nabízí Broadwell

Výrobci desktopových počítačů již nabízí Broadwell
, , aktualita
OEM výrobci desktopových počítačů začali již ve svých nabídkách zmiňovat i nové očekávané procesory generace Broadwell, tedy Core 5. generace. Ty mají již ve 3. kvartále následovat procesory Skylake.reklama
Jak jsme již mohli nejednou číst, procesory Intel Broadwell v desktopové podobě budou velmi omezeny, co se týče nabídky. Ve skutečnosti má jít pouze o dva socketové modely, a to Core i5-5675C a Core i7-5775C, které jsou vyráběny 14nm procesem a určeny pro stávající základní desky se socketem LGA1150, čipovou sadou 9-Series, přičemž zapotřebí bude pouze aktualizace BIOSu. Oba tyto procesory dostanou odemčený násobič a také výkonnou integrovanou grafiku Intel Iris Pro, přičemž nejde o přímé nástupce modelů i5-4690K a i7-4790K.

Všechny nové desktopové Broadwelly, ať už socketové nebo nesocketové, budou tedy vybaveny výkonnou grafikou Intel Iris Pro 6200 se 128 MB vlastní paměti, kterou dostanou výměnou za vysoké frekvence nejrychlejších modelů Core i7 a i5. Vedle toho dostanou také méně L3 cache, však nejvýkonnější Core i7 by měl mít spíše 8 MB než 6 MB. Nižší takt a menší cache přichází tedy výměnou za výkonné grafické jádro a spotřebu do 65 W, a je tak zřejmé, že tyto procesory míří někam jinam než ty nejlepší modely z generace Haswell nebo nové Skylake.

Intel chce tyto procesory nabídnout především výrobcům počítačů, kteří chtějí využít monitory s vysokým rozlišením, jako 4K (3840 x 2160 pix) a 5K (5120 x 2880 pix) a vedle toho taková grafika zvládne i méně náročné 3D hry, jako jsou oblíbené MOBA hry (League of Legends, apod.). Desktopová generace Broadwell navíc bude mít jen jepičí život a už o kvartál později za ni nastoupí Skylake, i když je jasné, že Broadwell a Haswell nezmizí mávnutím proutku, zvláště když bude zapotřebí nová deska.

Dále se potvrzuje, že nové Skylake mají mít zvýšené TDP, ačkoliv v případě takového Core i7 6700K zůstal počet jader stejný, stejně jako 8 MB L3 cache a pracovní frekvence se dokonce mírně snížily. S ohledem na základní specifikace přibyla jen množnost využít paměti DDR4-2133 krom klasických DDR3-1600. Core i7 6700K už má být opravdovým nástupcem modelu Creo i7 4790K, což platí i pro Core i5 6600K a Core i5 4690K.Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře