www.svethardware.cz
>
>
>
>

Vzorek AMD Zen otestován v Ashes of the Singularity

Vzorek AMD Zen otestován v Ashes of the Singularity
, , aktualita
Jako potvrzený můžeme brát test inženýrského vzorku procesoru AMD Zen, který se objevil v databázi hry Ashes of the Singularity. Dle tohoto testu vypadá výkon Zenů celkem dobře, ale i tak je ještě brzy na dělání závěrů.reklama
Jde také o vůbec první test procesoru Zen, respektive jeho výsledek, který nepochází přímo od společnosti AMD a jejích marketingových materiálů. Ta ovšem dosud o výkonu Zenu mluvila jen velmi obecně, takže výsledky z hry Ashes of the Singularity jsou o to cennější. Nicméně ani tak nelze říci, že by nové výsledky jakkoliv reprezentovaly finální produkt, který má ostatně dle nejnovějších roadmap AMD přijít na trh až v příštím roce. Těšit se můžeme pravděpodobně na CES 2017, který proběhne na jeho samotném začátku.

Před několika dny se objevilo OPN (Order Part Number) procesoru AMD Zen Engineering Sample, a to 1D2801A2M88E4_32/28_N. Z tohoto čísla lze vyčíst unikátní identifikaci dané procesoru Zen ES a pak také prý i jeho taktovací frekvence, čili 2,8 GHz až 3,2 GHz. Nicméně právě informace o taktech nás téměř nemusí zajímat, neboť vůbec nemusí jít o nejvýše taktovaný kus a pokud zatím ano, tak stejně mohou takty ještě výrazně narůst. Vedle toho byl Zen společně s Kaby Lake od Intelu spatřen v AIDA64 Changelog, ale to nám pouze potvrdilo to, že jsou nacestě.

Nyní se zmíněný inženýrský vzorek objevil ve výsledkové databázi hry Ashes of the Singularity, což lze určit dle stejného OPN a pak je tam uvedeno ještě jedno (2D2801A2M88E4_32/28_N), které pravděpodobně patří jiné verzi procesoru Zen. Nyní se už podívejme na benchmarky, které se týkají prvního a druhého vzorku procesoru Zen (1D a 2D dle zkráceného OPN) a pak tu máme také konkurenční Core i5-4570K a starý AMD FX-8350. Všechny testy byly provedeny s kartou AMD Radeon RX 480 a se standardní kvalitou.
Jak je hned vidět, varianta 2D má daleko horší výkon než 1D, což může mít řadu důvodů, o nichž bychom mohli pouze spekulovat. Vezmeme si tedy výkon procesoru 1D, který dokáže o několik FPS překonat konkurenční Core i5 a co se týče starého FX, ten už nemá vůbec žádnou šanci se mu vyrovnat. Z výpisu je ale také jasné, že tu srovnáváme procesor Zen s osmi fyzickými a šestnácti logickými jádry s procesorem Intel, který má čtyři fyzická jádra a nepodporuje Hyper-threading. Vyčteme také, že testy proběhly pod DirectX 12, tedy v prostředí výhodnějším právě pro vícejádrové procesory, a tedy i pro AMD Zen.

Je to tedy specifický test, jenž velice vyhovuje Zenu s 8/16 jádry než Core i5 se 4/4 jádry. I tak je stále velice důležitá disciplína týkající se výkonu jednoho jádra a zde se můžeme obávat, že nové Zeny přeci jen tak dobré nebudou, ale to bude záležet i na tom, jakých pracovních frekvencí budou schopny dosáhnout. Nyní už zveřejněné výsledky testů procesorů Zen v databázi Ashes of the Singularity nenajdeme, neboť je jejich autor stáhnul. Podívat se na ně ale můžete na serveru wccftech.

Zdroj: wccftech
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Dnes,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře