WD dle očekávání ruší diskovou řadu Green

WD dle očekávání ruší diskovou řadu Green
, , aktualita
Před více než měsícem se objevila zpráva, že se Western Digital chystá zrušit svou produktovou řadu pevných disků WD Green, jejíž modely přejdou do řady Blue. To nyní bylo potvrzeno samotným výrobcem.reklama
Společnost Western Digital nedávno ohlásila akvizici firmy SanDisk, čili vedle toho vypadá zrušení řady WD Green jako naprostá prkotina. Však akvizice SanDisku firmě Western Digital zajistí budoucnost mezi výrobci SSD, a to takovými, kteří si vyrábí vlastní paměti NAND i potřebné kontrolery, čili jde v této oblasti o smetánku. Však SSD vyrábí kde kdo, ale vlastní paměti a kontrolery si vyrábí jen hrstka firem.

Firma nyní oznamuje, že všechny modely WD Green dosud dodávané na trh zůstanou dostupné po celou dobu tržní životnosti a postupně přejdou k označení WD Blue. Tím chce WD svým zákazníkům usnadnit výběr pevného disku pro běžný počítač.

Řada WD Black zůstane nedotčena a i nadále bude určena pro výkonnější PC, jako jsou pracovní stanice a herní PC, ovšem je zřejmé, že tato řada má proti sobě silného konkurenta - výkonná moderní SSD, která dokáží nabídnout nesrovnatelně vyšší výkon. Vedle toho tu zůstanou i víceméně speciální řady, a to WD Red pro NAS a WD Purple pro bezpečnostní kamerové systémy.

Nové modely, které se zařadí mezi WD Blue, budou mít stejné označení jako u rušené rodiny WD Green, pouze se písmeno X na konci změní v Z (tudíž z WD60EZRX se stane WD60EZRZ).

Zdroj: TZ Western Digital
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek