WD ohlásil 8TB a 10TB disky plněné heliem

WD ohlásil 8TB a 10TB disky plněné heliem
, , aktualita
Kapacita pevných disků se utěšeně zvyšuje, i když v této oblasti už není tolik novinek představovaných tak často jako dříve. Po společnosti Seagate si však nyní přichystala své novinky i firma WD, která dosáhla hranice 10 TB.reklama
Seagate tedy nedávno oznámil, že začal svým prvním partnerům dodávat první 8TB pevné disky. Ty by měly na trh určený pro koncové zákazníky dorazit nejdříve v říjnu a Seagate zatím ani neuvádí, jakou technologii pro jejich výrobu využil. Není tedy jasné, zda použil nový záznam Shingled Magnetic Recording, zda disky také plní nějakým plynem (to ale nejspíše ne), atp. Společnost WD, pod níž patří i HGST (původní divize firmy Hitachi), je však ohledně svých nových disků o trošku sdílnější.

Firma WD tedy uvedla, že její nové 8TB Ultrastar He8 HDD už proudí na trh a co se týče 10TB modelů, ty zatím vyrábí jako vzorky. V obou případech jde o druhou generaci heliem plněných pevných disků od HGST, které dle zveřejněné grafiky využívají právě záznamu Shingled Magnetic Recording, čili překládaných záznamových stop, jež umožní zhuštění zápisu. První disky s technologií HelioSeal byly představeny minulý rok a šlo o 6TB modely. Helium má zde napomoci především k výraznému snížení spotřeby a díky tomu i výdeji odpadního tepla. To ostatně naznačuje sněhová vločka na štítku disku.

WD se tedy drží tempa společnosti Seagate, která u svých disků helium nepoužívá a také slibuje, že do roku 2020 bude mít v nabídce pevné disky s kapacitou 20 TB. To stále při použití technologie SMR.

Co se týče dalších aktivit WD a HGST, ty nedávno představily také nová podniková SSD, a to Ultrastar SN100 PCIe pro rozhraní NVMe (alternativa k AHC). K dispozici budou v kapacitách až 3,2 TB.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek