Windows 10 bodují, prohlížeč Edge ale příliš nezaujal

Windows 10 bodují, prohlížeč Edge ale příliš nezaujal
, , aktualita
Nový operační systém Windows 10 boduje, vždyť už má téměř 5% zastoupení na trhu, což po měsíci existence překonalo 4,05% při debutu systému Windows 7. Prohlížeč Microsoft Edge ale nezaujal, drtivá většina lidí jej na Windows 10 nepoužívá.reklama
Díky bezplatnému upgradu na Windows 10 se podařilo tomuto systému dosáhnout 4,88% zastoupení na trhu, čímž překonal debut systému Windows 7. Ten měl po prvním měsíci 4,05 %. Windows 8 pak měl po prvním měsíci pouhé jedno procento. Před pár dny navíc Microsoft oznámil, že Windows 10 běží už na 75 milionech počítačů.


Microsoft Edge logo


To se tedy Microsoftu povedlo, zájem o nový systém je obrovský. Naopak poměrně velký nezájem panuje o jeho prohlížeč Microsoft Edge. Přestože je výchozím prohlížečem Windows 10 a dokonce vzbudil velkou nevoli u Mozilly, které se hodně nelíbilo, že instalace Windows 10 restartuje nastavení výchozího prohlížeče, v praxi se moc nepoužívá. Mezi uživateli Windows 10 totiž drtivě vede Gogole Chrome se zhruba 60 %.

Na druhém místě je dokonce právě zhrzená Mozilla se svým Firefoxem a 17 %. Teprve na třetím místě je se 14 % prohlížeč Edge a je zajímavé, že jeho podíl sice pomalu, ale vytrvale klesá. Nejvyšší podíl měl 29. července při uvedení systému, a to pouhých 20 % (to je velmi málo na to, že byl systém zrovna uveden a očividně jen posloužil ke stažení Chromu nebo Firefoxu). Zajímavé je i to, že se lidé vrací k původnímu Internet Exploreru, jehož podíl postupně narostl na přibližně 6 %.

Zdroj: pcworld.com

OEM Microsoft Windows 10 Home 64-Bit CZ DVD (KW9-00150)
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

OEM Microsoft Windows 10 Pro 64-Bit CZ DVD (FQC-08926)
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře