www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10 děsí torrentové trackery, tento systém raději blokují

Windows 10 děsí torrentové trackery, tento systém raději blokují
, , aktualita
Zprávy o hledání nelegálního obsahu na disku počítačů s operačním systémem Windows 10 natolik vyděsily torrentové trackery, že ty raději tento systém rovnou blokují a jeho uživatelé tak nemohou tyto trackery využívat.reklama
Před týdnem obletěla svět zpráva, že Windows 10 prohledává pevný disk a hledá tam nelegální software, např. hry. Nakonec vyšlo najevo, že toto se týká jen produktů a služeb Microsoftu. Nicméně i tak to dost vyděsilo některé torrentové trackery, které se na něco takového nechtějí spolehnout a raději předpokládají tu horší možnost, že Microsoft hledá všechno. Tracker iTS tak Windows 10 rovnou zablokoval a uživatelé tohoto systému tak nyní nemohou využívat jeho služby.


Microsoft Windows 10


Tento krok inspiroval i další trackery (např. BB a FSC), které už o podobném kroku také uvažují. Microsoft totiž už delší dobu spolupracuje se společností MarkMonitor, která se mimo jiné zabývá právě protipirátskými aktivitami a právě tohoto spojení se trackery docela bojí. Jejich reakce je patrně poněkud paranoidní, protože by mělo jít jen o služby Microsoftu a nikoli třetích stran (podobně jako u Xboxu).

Zdroj: engadget.com, arstechnica.com

OEM Microsoft Windows 10 Home 64-Bit CZ DVD (KW9-00150)
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Microsoft Windows 10 Home 32/64-Bit CZ USB (KW9-00234)
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

OEM Microsoft Windows 10 Pro 64-Bit CZ DVD (FQC-08926)
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení
Microsoft dle aktuálních údajů v posledním půlroce značně pokročil v rozšiřování systému Windows 10. Z březnových 270 milionů instalací se postupně dostal až na dnešních 400 milionů. Znamená to, že W10 se rozšiřuje rychleji než kterýkoliv jeho předchůdce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu" Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu"
Společnost Google pro svou službu Translate připravila nový překladový systém GNMT, o němž říká, že výrazně sníží počet chyb. Google dokonce uvádí, že se úroveň překladu systému GNMT blíží tomu, čeho jsou schopni lidé.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře