www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10 jsou RTM, čili připraveny

Windows 10 jsou RTM, čili připraveny
, , aktualita
Včera večer se objevila informace, že operační systém Windows 10 dosáhl statusu RTM (Release to Manufacturing), čili by již měl být hotový a připravený pro příchod na trh. Hledat tak můžete sestavení (build) 10240.reklama
V aktualitě o Windows 10 a jejich kompatibilitě s již existujícími hrami jsme uvedli, že už tento týden očekáváme verzi RTM, která tak bude již připravena pro trh, čili hotová. Tato verze tak oficiálně značí konec vývoje systému a po ní by již neměly přijít žádná nová sestavení, pouze obvyklé záplaty a aktualizace.

Microsoft pochopitelně potřeboval mít připravenou RTM verzi dříve, než nastane den vypuštění Windows 10 na trh, tedy 29. červenec. Potřebuje totiž kopie rozeslat svým OEM zákazníkům, kteří systém začnou instalovat na své počítače a snad i tablety či mobilní telefony, i když tato zpráva se týká spíše Windows 10 pro PC. Musí se také vylisovat optické nosiče pro krabicové verze systému, které by ale měly na pulty obchodů dorazit po 29. červenci. A konečně bude své kopie potřebovat také tým GWX (Get Windows 10), který zajistí možnost přímé aktualizace ze systémů Windows 7 a Windows 8.x.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  6 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře