www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10: konečné datum 29. července

Windows 10: konečné datum 29. července
, , aktualita
Microsoft konečně zveřejnil konečné datum, v němž bude vypuštěna do světa finální verze systému Windows 10. Konečné jsou také podmínky pro upgrade z předchozích systémů, na něž se tedy již můžeme spolehnout.reklama
V dubnu Lise Su z AMD uniklo, že Windows 10 přijdou na konci července, což se tedy nakonec potvrzuje. Již příští měsíc tedy můžeme očekávat finální verzi Windows 10 a vyzkoušet si její novinky, jako je nové Start menu, DirectX 12, Cortanu či Continuum, což jsou dle firmy hlavní taháky nového systému. Řadu novinek si tedy můžeme vyzkoušet již nyní zadarmo díky programu Insider. Windows 10 také budou určeny pro celou řadu různých zařízení, a to: Windows PC, Windows tablety, Windows Phone, Windows pro Internet of Things, Microsoft Surface Hub, Xbox One a Microsoft HoloLens.

Microsoft také potvrdil, že uživatelé legálních Windows 7 a 8.1 získají možnost upgradu na rovněž legální a licencovanou verzi Windows 10. Ohledně toho se totiž objevila řada pochybností a dezinformací, které říkaly, že tento upgrade bude pouze na rok a poté budeme muset zaplatit. Server Hexus se tedy na toto ještě přímo zeptal a dostal jasnou odpověď: "Pokud je jednou zařízení aktualizováno na Windows 10, Microsoft je bude podporovat po dobu jeho životnosti, a to bezplatně".

- hlavní vlastnosti systému Windows 10 -


A jakou verzi Windows 10 vůbec dostaneme? Na to odpoví následující tabulka, dle níž tu budou v případě PC pouze dvě verze. Z Windows 7 Starter, Home a Home Premium tak můžeme přejít na Windows 10 Home a z Professional a Ultimate na Windows 10 Pro. Trošku jinak je to v případě Windows 8.1:

V tabulce jsou také odkazy na čtyři poznámky pod čarou. Jedna a dvě hvězdičky znamenají, že musíme provozovat aktuální verze systémů Windows 7 a 8.1, abychom mohli upgradovat na Windows 10 pomocí Windows Update. Tři hvězdičky u Windows 8.1 udávají, že nabídka platí i pro specifické verze systému jako Windows 8.1 sBing nebo Single Language. A u Windows Phone 8.1 je poznámka, dle níž možnosti a dostupnost upgradu budou záviset na výrobci/verzi telefonu a mobilním operátoru.

Microsoft také do existujících systémů začal přidávat ikonku s nabídkou rezervace kopie Windows 10, abychom ji mohli získat mezi prvními. Připravit se máme na stažení přibližně 3 GB dat.

Na Newegg se také již objevila nabídka OEM verzí Windows 10 na prodej, a to Windows 10 Home za 110 USD a Pro za 150 USD. Obě budou k dispozici až od 31. srpna.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek