Windows 10: nejen výkonné DirectX, ale i propojení s Xbox

Windows 10: nejen výkonné DirectX, ale i propojení s Xbox
, , aktualita
Phil Spencer ze společnosti Microsoft se rozpovídal o budoucnosti hraní, kterou přinese systém Windows 10. Očekávat můžeme nejen nové výkonné API DirectX 12, ale také propojení PC a konzolí Xbox.reklama
O tom, že operační systém Windows 10 nabídne také API DirectX 12, s nímž jsou kompatibilní už dnes prodávané grafické karty a APU, to dobře víme. Stejně tak už bylo zmíněno, že DirectX 12 přinese zvýšený výkon a vývojáři budou moci dle slibů Microsoftu lépe ladit svůj engine s dostupným hardwarem, přičemž výkon má nejvíce narůst u her, které jsou vázány na sílu procesoru. DirectX 12 mají totiž lépe využívat vícejádrové procesory, respektive lépe rozložit mezi ně zátěž.

Co je tedy nového? Phil Spencer začal s novou aplikací My Games, která ukáže veškeré hry, jež máme nainstalované a hrajeme na kterémkoliv zařízení s Windows 10. Vedle toho si můžeme dát do seznamu své přátele, komunikovat s nimi a srdcem celé aplikace bude tzv. Activity Feed, kde se bude v jednom okně zobrazovat vše, co se právě děje. Čili například informace o tom, co přátelé právě hrají, atd. Jsou tu tedy aspekty sociální sítě, přičemž Microsoft se evidentně snaží vytvořit alternativu ke Steamu, protože je zřejmé, že si přes My Games budeme moci také kupovat hry (tedy alespoň ty z Microsoft Store).

Phil také ukázal novou funkci Game DVR, s jejíž pomocí si budeme moci nahrávat videozáznamy z her a sdílet je. Klíčové je to, že tato funkce může podobně jako některé kamery k výslednému videu připojit až 30 sekund předchozího záznamu, takže nepřijdeme o zajímavé momenty jen proto, že jsme nahrávání zapnuli pozdě.

- video o DirectX 12 (od 7:30 dále) -

Spencer také nezapomněl přiživit informace o vyšším výkonu nových DirectX 12, a to pomocí dema Futuremark Cityscape, kde porovnává výkon DX11 a DX12 a také to, že na stejném hardwaru můžeme díky DX12 při stejných FPS nastavit vyšší detaily. To by se ostatně mělo odrazit i ve vizuální úrovni her, které budou určeny pro DX12 a ty jsou samozřejmě již ve vývoji. Je to například firma Epic Games, která stojí za známým Unreal Engine, která si pro DX12 připravuje engine Unity.

Tématem bylo také propojení světa PC a Xbox One, což bylo demonstrováno pomocí nové hry Fable Legends (rovněž pro DX12), kde díky aplikaci Xbox budou moci po síti hrát majitelé PC a Xbox One dohromady. Microsoft tím získá jednu velkou herní platformu, která může zasáhnout daleko více zařízení, a to i díky streamovací službě her konzole Xbox One. Tu popisuje uvedené video zhruba od 13. minuty.

Microsoft má již zprovozněné párování tabletu Surface a konzole Xbox One, takže Spencer se mohl rozmluvit o hraní hry Forza přímo na tabletu s využitím streamování videa hry renderované na domácím Xboxu.

Více informací o tomto tématu přinese březnová akce GDC.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek