www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10 se vlivem chyby instalují na některá PC automaticky

Windows 10 se vlivem chyby instalují na některá PC automaticky
, , aktualita
Společnost Microsoft přiznala, že existuje chyba, kvůli níž se na osobní počítače se systémy Windows 7 nebo Windows 8.1 instalují nové Windows 10 automaticky, a to bez vědomí a svolení jejich majitele. Naštěstí tedy většinou neúspěšně.reklama
Microsoft již letos v říjnu oficiálně potvrdil, že se v novém roce chystá agresivněji nabízet přechod na Windows 10. Chce je tak prosazovat jako "doporučenou aktualizaci", přičemž na počítače s Windows 7 nebo Windows 8/8.1 se bude instalace stahovat automaticky. Některým uživatelům se ale Windows 10 nejen automaticky stáhly, ale také se je systém snažil instalovat, což ale má být chyba a ne součást nového přístupu firmy.

Samotný Microsoft se tomuto tématu dosud vyhýbal a nijak jej nekomentoval, ale na konci minulého týdne se konečně přiznal a sdělil, že existuje chyba v aktualizačním systému, která v některých případech způsobila proběhnutí několik pokusů automatickou instalaci Windows 10 bez vědomí uživatele. Již o prázdninách se přitom projevil tento problém, který způsobil, že v počítači proběhlo i několik desítek neúspěšných pokusů o automatickou instalaci. Ta dle zveřejněných informací neuspěla kvůli tomu, že byla neautorizovaná a řada uživatelů o tomto problému nemusí ani vědět, neboť si jej bez prohlédnutí historie aktualizací nemusí všimnout. Existují prý ale i případy, kdy byla automatická instalace Windows 10 bez potvrzení uživatele úspěšná.

Dle Microsoftu je nyní tato chyba již opravena a uživatelé postižení tímto problémem vesměs potvrzují, že tomu tak je.

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře