www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10 TP: nové sestavení 10041 je tu

Windows 10 TP: nové sestavení 10041 je tu
, , aktualita
Zřejmě poslední sestavení systému Windows 10 Technical Preview si připravila společnost Microsoft. Jde o build 10041, který přinese nová vylepšení, funkce a samozřejmě také řeší některé chyby. O stabilním systému se ale i tak nedá mluvit.reklama
Poslední Windows 10 Technical Preview build 9926 byl představen 23. ledna, takže zbrusu nový 10041 přichází téměř o dva měsíce později. Stejně jako všechny předchozí nejen řeší známé chyby, ale přináší i nové funkce i vzhled. Nicméněi v tomto případě se již ví o mnoha dalších chybách, které čekají na vyřešení, ale dle jejich seznamu na blogu Microsoftu (viz zdroj) jde většinou o kosmetické vady. Setkáme se ale i s tím (tedy možná), že v některých případech se neukáže dialog pro přihlášení do systému, což řeší klasický postup vypnout-zapnout a pak se také některé aplikace z Beta Store odmítají kvůli chybě v licenci instalovat.

Nový build by tedy měl být k dispozici prostřednictvím Windows Update a později Microsoft uvolní ještě celé ISO soubory pro čistou instalaci systému. V blogu bylo také zmíněno, že se horečně pracuje na Windows 10 pro telefony, ale tato verze zatím není připravena. Dle průzkumu programu Windows Insider chtějí někteří uživatelé méně časté, ale zato stabilnější sestavení systému, ale jiní zase na chyby tak nehledí a právě těmto je určen nový build. Jde o uživatele v tzv. Fast skupině, která tak získala nový build jen dva dny poté, co byl rozeslán samotným inženýrům v divizi Operating Systems Group. Můžeme tedy očekávat, že Microsoft bude vypouštět zkušební verze častěji, ale zase to nebude každý týden.

Pokud tedy chcete také získávat nové buildy častěji, otevřte si nové nastavení systému (Settings), dále Aktualizace a obnovení a v záložce Windows Update klikněte na Upřesnit možnosti a dole vyberete "rychle".

Už sestavení 9926 přineslo menu Start založené na XAML a na tom se dále pracovalo. Nové Start menu je průhledné a má tlačítko All Apps lépe využitelné na dotykových zařízení. Z menu All Apps také už můžeme myší přetáhnout zástupce aplikací do hlavní nabídky Start menu. Dále byly vylepšeny virtuální desktopy, a to také pomocí funkce Drag and Drop. Můžeme tak přetahovat okna mezi virtuálními desktopy a celkově je lépe organizovat.

Cortana se také konečně začala rozšiřovat. Už si ji mohou vyzkoušet uživatelé v Číně, Velké Británii, Itálii, Německu a Španělsku. Než se dostane i na nás, to bude asi ještě nějakou dobu trvat. Pomocí Cortany mohou uživatelé třeba vyhledávat aplikace, nastavení, soubory a také prohledávat web. Cortana se pak sama umí učit z předchozích požadavků a nabízet doporučení.

Na obrázku také vidíte nové informace o sítích v panelu Oznámení, takže kliknutím na dané připojení můžeme otevřít okno s podrobným nastavením. Další vylepšení se týkají aplikací Windows Feedback, Insider Hub, Photos, panelu pro zadávání textu pomocí dotykové obrazovky a Microsoft také experimentuje se zamykací obrazovkou, kde se budou zobrazovat tipy a triky.

Zdroj: TZ Microsoft
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek