www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 9: buď Metro, nebo desktop, nic mezi

Windows 9: buď Metro, nebo desktop, nic mezi
, , aktualita
První předběžná verze systému Microsoft Windows 9 "Threshold" by se měla objevit již přibližně za měsíc, a tak se toto téma stále více rozvádí i na zpravodajských serverech. Co tedy říkají nejnovější informace?reklama
O tom, že Windows 9 budou představeny už v září, jste se mohli dozvědět už v minulém týdnu a nyní se řeší už to, co chystaná raná verze nabídne. Jednou z hlavních informací je přitom to, že na jednom počítači a systému už nebude koexistovat moderní rozhraní Metro se svým Start menu a desktopové prostředí. Buď tedy budeme mít desktop se staronovým klasickým Start menu a nebo moderní uživatelské rozhraní Metro se Start menu přes celou obrazovku. Systém by si sám měl vybrat s ohledem na to, zda je počítač/tablet vybaven dotykovou obrazovkou nebo klávesnicí a myší. Snad nám ale dá i možnost volného výběru.

Pro uživatele zvyklé na Windows 7 a starší systémy je to jistě dobrá zpráva. Nebudou se muset už vůbec potýkat s novým rozhraním a přitom nepřijdou o možnost provozovat aplikace napsané speciálně pro Metro, protože ty budou moci běžet i v okně v desktopovém prostředí. Co se týče hybridních zařízení, jako je třeba samotný Surface Pro 3, pak na takovém zařízení bude dle serveru WinBeta možné klasické Start menu maximalizovat přes celou obrazovku. Takže nakonec tu v podstatě "něco mezi" bude.

Další informace hovoří o nových dlaždicích, konkrétně interaktivních živých dlaždicích, na nichž budeme moci aktualizovat obsah, aniž bychom museli otevřít samotnou aplikaci. Nabízí se třeba kalendář a možnost změny času nějaké události, atp.

Windows 9 pro PC se také má inspirovat v mobilním systému a vypůjčit si od něj centrum s upozorněními (notification centre), které se objevilo v systému Windows Phone 8.1.

Pro uživatele Windows RT tyto zprávy znamenají, že z jejich systému pravděpodobně zmizí desktopové prostředí, ovšem příslušný systém označovaný zatím jako Windows Threshold for ARM se má jako zkušební verze pro vývojáře objevit až na začátku příštího roku. Nepůjde však o nástupce pouze pro Windows RT, ale také pro Windows Phone, které tím budou spojeny v jeden.

To jsou tedy novinky ohledně Windows 9 "Threshold", které se ale musí nejdříve potvrdit, což se stane asi až na konci září, kdy budou Microsoftem oficiálně představeny.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek