www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 9 s novým Start Menu se asi ukáže ještě letos

Windows 9 s novým Start Menu se asi ukáže ještě letos
, , aktualita
Již dříve jsme se mohli dozvědět, že operační systém Windows 8.1 nakonec staronové Start Menu nenabídne, ale stále se na ně můžeme těšit, protože je plánováno pro Windows 9. A ty si prý budeme moci vyzkoušet už letos.reklama
Společnosti Microsoft jde nyní o to, aby zaujala širokou základnu uživatelů systému Windows 7, jehož podíl letos poprvé překonal hranici 50 procent. Chce tak učinit pomocí toho, že chystaný systém Windows 9 "Threshold" bude daleko přívětivější pro ovládání pomocí myši a klávesnice, čili na desktopovém počítači. K tomu mu má dopomoci i nově zpracované Start Menu, které si vezme něco ze starého menu a něco z nové základní obrazovky rozhraní Metro. To jsme ostatně už měli šanci několikrát zahlédnout.

Nicméně Microsoft plánuje systém Windows 9 udělat z hlediska uživatelského prostředí flexibilní, což je něco, co měl udělat už u původního systému Windows 8 a začal realizovat u Windows 8.1, ovšem nový systém půjde ještě dále. Znamená to, že systém si oťuká dostupný hardware a přizpůsobí se mu. Uživatelé na desktopovém počítači by tak měli po nabootování systému vidět něco podobného, co ukazuje obrázek výše, čili desktopové prostředí a nové Start Menu.

Na počítačích dva v jednom bude systém měnit své prostředí v závislosti na tom, jestli je klávesnicová část zrovna připojena, nebo ne. A pak tu jsou tablety a jiná mobilní zařízení pro ovládání pomocí dotykové obrazovky, u nichž se vzhled v podstatě nezmění oproti tomu, co mají teď. Snad ale bude možné si svobodně zvolit, co my chceme, aby se zobrazovalo. Nové Windows 9 Threshold ale mají být vedle tabletů k dispozici také pro telefony, jimž moderní uživatelské rozhraní nabídne multitasking aplikací na rozdělené obrazovce, čímž dožene konkurenci. Podporovány budou samozřejmě jak procesory ARM, tak i Intel.

Dle nejnovějších informací by se také už na podzim v tomto roce měla objevit veřejně dostupná verze nového systému, přičemž finální verze se stále plánuje na jaro příštího roku. A dokonce se proslýchá, že Windows 9 budou jako aktualizace zdarma pro uživatele nejen Windows 8.1, ale také Windows 7 SP1. O změně cenové politiky Microsoftu se ostatně mluvilo již dříve, a tak nás taková zpráva ani moc nepřekvapuje.

Příští měsíc se pak máme dočkat další významné aktualizace Windows 8.1 známé také jako Update 2. Nepůjde ale prý o nic významného, takže změny, které přinese, možná ani nepostřehneme a aktualizace se nakonec ztratí mezi dalšími, které jsou pravidelně vypouštěny v tzv. Patch Tuesday.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  6 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře