www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 9 “Threshold” možná dorazí už v listopadu

Windows 9 “Threshold” možná dorazí už v listopadu
, , aktualita
Dosud se mělo za to, že operační systém Windows 9 označovaný jako Threshold bude uveden na trh až v dubnu příštího roku. Dle nejnovějších informací by to ale mohlo být podstatně dříve, tedy už v letošním listopadu.reklama
Že Windows 9 "Threshold" dorazí v dubnu 2015, o tom se psalo ještě před několika dny. Nyní se ale známý blog WZor, který se věnuje především softwaru od Microsoftu a obvykle přichází s přesnými a pravdivými informacemi, zmínil o tom, že Windows 9 by měly přijít na trh podstatně dříve. Konkrétně mluví o tom, že verze RTM má být hotová již 21. října a na trh pak bude systém vypuštěn později v listopadu.

Tyto informace o spěšných pracech na novém systému ostatně nejsou překvapující vzhledem k tomu, že popularita systému Windows 8/8.1 je slabá a Windows 7 i v této době vykazují daleko silnější růst. Však i Hewlett-Packard uvedl akci pod heslem "Back by popular demand", která reaguje na zájem uživatelů o Windows 7. Ty se tak opět dostaly do většiny počítačů HP jako výchozí operační systém, což chce firma ještě podpořit možností ušetřit až 150 USD.

Windows 9 nám přinesou především rozhraní Metro 2.0, které umožní provozovat aplikace pro Metro i v okně na desktopu a vrátit mají klasické Start menu. Dále se máme dočkat i vylepšení a nových funkcí pro ovládání systému klávesnicí a myší. Další detaily o změnách v systému zatím nejsou známy.

Mluvilo se také o příchodu několika verzí Windows 9, jež budou určeny jednak pro tradiční desktopy a notebooky, dále pro tablety či smartphony (na ní by neběžely klasické aplikace; šlo by o nástupce Windows Phone/RT) a pak by tu byla i podniková (enterprise) verze.

Na oficiální informace si ale musíme počkat, a to asi až do dubna, kdy proběhne firemní Build Conference v San Francisku.

Zdroj: X-bit labs, WZor
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik