www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 9: virtuální plochy a sjednocené notifikační centrum na videu

Windows 9: virtuální plochy a sjednocené notifikační centrum na videu
, , aktualita
Chystaný operační systém Windows 9 se již stále více blíží oficiálnímu přestavení Microsoftem. Během této doby se k nám postupně dostávají ukázky funkcí. Dnes se podíváme na virtuální plochy a sjednocené notifikační centrum.reklama
Ukázky nových funkcí a vlastností připravovaného operačního systému Windows 9 od Microsoftu se průběžně objevují, což nám dává možnost nahlédnout na chystající se systém ještě před jeho oficiálním uvedením. Před pár dny jsme tu měli Start menu systému Windows 9 ve videu, dnes se podíváme na další vlastnosti - virtuální plochy a sjednocené notifikační centrum.Ve videu vidíme, že ovládání virtuálních ploch je realizováno přes ikonu v liště úkolů (Task Bar). Po kliknutí na ni se nám zobrazí panel, ve kterém můžeme kliknutím přidávat nové virtuální plochy. Stejným způsobem pak máme možnost virtuální plochy zavírat, přičemž podobně jsme schopni také ukončit aplikace, které v nich běží. K zavření okna na virtuální ploše se tedy nebudeme muset na danou plochu ani přepnout, stačí nám náhled.

Otevřená aplikace na jedné virtuální ploše ve videu pak zůstává viditelná i v liště úloh ostatních virtuálních ploch. Pokud na tuto aplikaci v liště úloh klikneme, přepneme se tím na virtuální plochu, ve které se daná aplikace nachází.

Poslední vlastnost, které si na videu můžeme všimnout, je chování systému při zavření virtuální plochy s otevřenou aplikací. Možná bychom nyní očekávali, že dojde k ukončení nejen plochy, ale také aplikací v ní, ty se ale dle videa pouze přesunou do nejbližší virtuální plochy, která je aktivní. Je samozřejmě otázka, zda se bude jednat o jediné možné nastavení, nebo zda půjde chování virtuálních ploch vhodnou konfigurací nějakým způsobem upravit.Hodně uživatelů operačního systému Windows také volalo po zjednodušení notifikací, což se nyní jeví jako jedna z novinek právě chystaného systému Windows 9. Ve druhém uniklém videu můžeme vidět integraci nového sjednoceného (či jednotného) centra notifikací, které aktivujeme odpovídajícím tlačítkem na liště úloh.

Z videa je patrné, že toto nové notifikační centrum funguje vedle standardního způsobu notifikací, na který jsme zvyklí z předchozích verzí systému. Ve sjednoceném notifikačním centru však vidíme historii všech událostí, které jsou seřazeny chronologicky po sobě. Navíc jsou události samostatných aplikací (např. Skype) řazeny k sobě.

Svým způsobem se nejedná o nic nového, protože na podobný systém notifikací jsme zvyklí ze systémů Android, OS X nebo iOS. Spíše je otázkou, co všechno bude možné u notifikačního panelu nastavit, zda bude vypadat přesně takto, či dojde k nějakým úpravám, a podobně.

Na výslednou verzi ale zřejmě nebudeme muset dlouho čekat. Představení systému očekáváme v nejbližší době, kdy se mimo jiné také dozvíme, jak se bude toto další pokračování vlastně jmenovat, zda opravdu Windows 9, nebo jen Windows, jak naznačovaly některé další zprávy a dohady.

Zdroj: PC World (1, 2)

Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik