www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Wolfe: naděje nejen pro uživatele Maců na silnější grafiku

Wolfe: naděje nejen pro uživatele Maců na silnější grafiku
, , aktualita
Počítače PC dostaly nedávno možnost využít díky rozhraní Thunderbolt externí grafiku, která by na nás mohla čekat doma jako dokovací stanice, až k ní připojíme notebook nebo jiný počítač se slabým GPU. Nyní přichází Wolfe i Macy, ale i PC.reklama
Externí grafiku můžeme využít díky standardizovanému rozhraní AMD XConnect, které využívá rozhraní Thunderbolt 3 a především jeho čtyři linky PCI Express 3.0 pro připojení boxu, který má především desktopovou grafickou kartu. Vedle toho ale obvykle nabízí i ethernetový port, několik USB konektorů a samozřejmě také obrazové konektory samotné grafiky. Můžeme tak k němu mít doma připojenou síť, monitor a periferie, takže bude stačit připojit třeba notebook, zaklapnout jej a rázem máme k dispozici desktopový počítač s výkonným GPU.

Něco podobného chce nabídnout kickstarterový projekt Wolfe, který je určen také pro počítače s rozhraním Thunderbolt. Jedná se o kovovou krabičku (200 x 138 x 67 mm, 900 či 1460 gramů dle verze), které může nést v základu grafickou kartu NVIDIA GeForce GTX 950 a ve verzi Wolfe Pro pak dokonce GeForce GTX 970. Na rozdíl od různých boxů pro AMD XConnect a PC je toto řešení výrazně menší, a tak si jej budeme moci lépe sbalit i na cesty. Za pouhé dva dny dokázali autoři projektu Wolfe vybrat přes 200.000 dolarů, přičemž původní cíl byl pouze čtvrtinový a do konce kampaně zbývá ještě 28 dní. Je tak jasné, že z finančního hlediska je Wolfe zabezpečen.

Autoři předpokládají, že existuje dost majitelů počítačů Mac, které jsou už starší a mají slabou grafiku, ale stále dobře slouží a mohly by díky posílení svého grafického výkonu sloužit ještě dál. V následujícím grafu pak udávají, co mohou zákazníci získat. Jde o výsledky testu Heaven při srovnání s integrovaným GPU Intel Iris Pro 5200, které samo o sobě není vůbec špatné. Jiné Macy mohou mít třeba jen řadové HD Graphics a v takovém případě bude rozdíl ještě větší.

Očekává se také, že model Wolfe Pro, který je v současnosti vybaven grafickou kartou GeForce GTX 970, bude posléze pozměněn a vybaven novější GTX 1060. To ostatně asi nebude vyžadovat drastické úpravy a především to bude zajistit spojení s chladicím systémem. Oba Wolfe budou kompatibilní s rozhraními Thunderbolt 1, 2 a 3, což ale platí pouze pro ty vyrobené v rámci kampaně na Kickstarteru. Později prodávané verze už budou určeny pouze pro Thunderbolt 3. Kickstarterové verze tak budou podporovat následující počítače:
  • MacBook Air 11", polovina 2011–2015
  • MacBook Air 13", polovina 2011–2015
  • MacBook Pro Retina, 13", pozdní 2012–2015
  • MacBook Pro Retina, 15", polovina 2012–2015
  • MacBook Pro 13", začátek 2011–2015
  • MacBook Pro 15", začátek 2011–2015
  • Mac mini, polovina 2011–2015
  • iMac, polovina 2011–2015
  • Mac Pro, pozdní 2013-2015

A jak už bylo řečeno v perexu, Wolfe je jako eGFX standard určen také pro PC s Windows a rozhraním Thunderbolt. Tvůrci nám také dodají potřebný software pro Mac OS X i Windows a po jeho instalaci budeme moci Wolfe libovolně připojovat a odpojovat bez nutnosti restartovat PC. Nejsme také omezeni jednou krabičkou na systém a budeme jich moci připojit tolik, kolik rozhraní Thunderbolt máme k dispozici. Podpora hraní s využitím více GPU je ale v tomto případě prý velice děravá.

Investovat jste mohli do kampaně přinejmenším 269 USD, abyste získali svůj Wolfe DIY, ale ty si už lidé rozebrali. Stále je ale k dispozici standardní Wolfe za 449 USD a Wolfe Pro (oba Kickstarter Special) za 599 USD. Levnější nabídky pro ranní ptáčata byly už také rozebrány. Ceny nejsou ani tak moc vysoké vzhledem k tomu, že součástí balíčků už jsou příslušné karty. Však takový Razer Core pro XConnect na PC přijde na 500 dolarů, a to jako holý hardware bez grafické karty.

Zdroj: Kickstarter
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář