World Drone Prix vyhrál 15letý závodník

World Drone Prix vyhrál 15letý závodník
, , aktualita
Tento víkend se konalo první mistrovství v závodech dronů na světě. Událost se pořádala v Dubaji, takže celá akce se nesla ve velkém stylu. Zdá se, že byla i úspěšná, protože na podzim se můžeme dočkat pokračování.reklama
O víkendu se v Dubaji letěla první World Drone Prix - drony mezi sebou závodily na speciální dráze a musely při tom překonávat všemožné překážky. To se jeví možná na první pohled jednoduše, ale při rychlosti asi 100 km/h to není žádná sranda.

Piloti ovládali své drony pomocí headsetů, díky nimž viděli přesně to, co snímala kamerka umístěná vpředu na závodním dronu. Soutěžící tak vypadali, jako by spíš hráli nějakou závodní hru.

Není se moc čemu divit, že mezi závodníky byly i velmi mladé tváře, vždyť právě pro tuto věkovou kategorii je tento typ zábavy ideální. Samotnému vítězovi celého mistrovství je pouhých 15 let. Jmenuje se Luke Bannister a mezi 150 týmy si tento mladý Brit vybojoval 250 000 dolarů, což je okolo šesti miliónů korun.

Ani na dalších cenách se nešetřilo. Účastníci, kteří si nevybojovali čtvrt miliónu v dolarech, byli i tak odměněni. Na ceny dohromady připadl jeden milión dolarů - přes 24 miliónů korun -, jenž se vybral ze startovného.

Zdá se, že akce měla úspěch, a proto můžeme očekávat i pokračování. Mistrovství dronů se poletí tentokrát na Havaji, a to již tento rok v říjnu. Cena pro vítěze bude o něco nižší, výherce obdrží 200 000 v dolarech, což je skoro pět miliónů korun.

Zdroj: engadget.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení
Microsoft dle aktuálních údajů v posledním půlroce značně pokročil v rozšiřování systému Windows 10. Z březnových 270 milionů instalací se postupně dostal až na dnešních 400 milionů. Znamená to, že W10 se rozšiřuje rychleji než kterýkoliv jeho předchůdce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře