www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

YouTube zlepšuje 360° videa a chce je použít jako reklamu

YouTube zlepšuje 360° videa a chce je použít jako reklamu
, , aktualita
Uprostřed března YouTube představil videa v 360° záběru, teď zlepšuje jejich funkcionalitu a zároveň oznámil, že chystá reklamy, které budou natočeny v 360° záběru. První z nich už je na YouTube.reklama
V půlce března , jsme vás informovali, že YouTube přidal podporu pro videa v 360° záběru. Nyní přidává i podporu pro reklamy ve stejném záběru, kvůli tomu ale musí celkově zlepšit funkcionalitu těchto videí.

Když se tato možnost objevila poprvé, nejlépe byla vidět na mobilních zařízeních, která disponují akcelerometrem, jenž dokáže změřit natočení přístroje, takže se podle toho může pohybovat i video na obrazovce. To samozřejmě s počítačem, hlavně se stolním počítačem, jednoduše nejde.

Další z předpokládaných využití se spolupráce se zařízením pro virtuální realitu. Ty samozřejmě disponují akcelerometrem, takže podle pohybu hlavy se mění i pohled videa. VR headset je tedy nejlepší způsob, jak si vychutnat takovýchto videí.

Většina uživatelů se ale na YouTube dívá na notebooku nebo stolním počítači. Google, potažmo YouTube tedy museli vymyslet způsob, jak nejlépe přizpůsobit 360° videa velkému monitoru, který neobklopuje uživatele. Když se ale jedná i o reklamy, řešení je na světě.


Nová reklama v 360° záběru

Všechno má ale háček. Momentálně nové funkce na počítačích fungují jen na prohlížeči Google Chrome. Pokud se podíváte na toto video přes jiný prohlížeč, zobrazí se stejně, jako byste se na něj dívali před vylepšením. To znamená, že se přes celou obrazovku zobrazí 360 stupňů obrazu, vy vše vidíte najednou a nemůžete se v obraze pohybovat.

Pokud se ale na video podíváte na mobilním zařízení nebo přes prohlížeč Google Chrome, zobrazí se jen výřez a vy se můžete dle své libovůle měnit pohled. Z počítače lze úhel pohledu měnit dvěma způsoby, prvním z nich je virtuální tlačítko v levém horním rohu. To ale nefunguje ideálně kvůli horní liště, která se objevuje a mizí, čímž posouvá toto virtuální tlačítko, takže často kliknete na samotné video, které tím pozastavíte.

Druhá možnost je mnohem příjemnější, video "chytnete" levým tlačítkem myši a táhnete kurzorem. Obdobný způsob funguje i na mobilních zařízení, pouze k tomuto účelu používáte svůj prst.

A proč chce Google zavést reklamy jako 360° videa? "360° video-reklama je dobrý způsob, jak oslovit širší publikum lidí. Nyní jsou v Chromu a v aplikaci YouTube na Androidu i iOS tato videa k dispozici," píše se na blogu Googlu.

První video je ke 100. výročí uvedení do prodeje ikonické flašky Coca-Coly a podle Googlu je toto video sledovanější o 36 % než jiné reklamy. To znamená, že by se do budoucna mohla změnit branže video reklam. I když více shlédnutí je možná zapříčiněno tím, že se jedná o novou technologii. Navíc je někdy těžké najít správný úhel pohledu, aby uživatel viděl, co má vidět, a aby se neztratil. Podíváte se raději normální na reklamu, nebo na reklamu,, která je v 360° záběru?

Zdroj: adwords.blogspot.cz
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře