Zalman oficiálně uvádí pasivní CPU chladič FX70

Zalman oficiálně uvádí pasivní CPU chladič FX70
, , aktualita
Nedávno jste se mohli dozvědět o připravovaném procesorovém chladiči Zalman FX70, který je určen pro pasivní chlazení, a to i procesorů s maximální spotřebou 95 W. Nyní se tato novinka již dostala na trh.reklama
Zalman FX70 je tedy primárně určen pro pasivní chlazení, ale to neznamená, že to je jediná možnost. Nainstalovat na něj totiž můžeme také jeden 120mm ventilátor, kdyby snad v našem systému na tepelný výdej procesoru nestačit. V takovém případě se ale dá očekávat, že chyba bude spíše v odvětrávání skříně.

Výrobce tedy udává, že jeho FX70 zvládne procesory s TDP až 95 W, do čehož se pohodlně vejde i výkonný Core i7-4770K. Konstrukce tohoto chladiče odpovídá běžným věžovitým modelům, ovšem s tím rozdílem, že žebra jsou uprostřed rozřezána a jejich části natočeny tak, aby mezi nimi mohl volně proudit vzduch. Chladič tak maximalizuje plochu, kterou vystavuje okolnímu vzduchu.

Ze základny zde odvádí teplo celkem šest duálních heatpipe, které jsou stejně jako hliníková základna poniklované. To dodává chladiči jednak jednotný vzhled, ale také jej chrání před korozí. Pro montáž na moderní sockety pak dostaneme vedle příslušného mechanismu také teplovodivou pastu ZM-STG2M.
Zalman FX70
  • Počet ventilátorů: 0 (lze nainstalovat ventilátor o průměru 120 mm)
  • Počet heatpipe: 6
  • Použitý materiál: hliník, měď
  • Hlučnost: 0 dBA
  • Intel: Socket 775, 1366, 1150, 1155/1156 i 2011
  • AMD: Socket AM2, AM2+, AM3, AM3+, FM2 i FM1
  • Hmotnost: 530 g
  • Rozměry: 110 (H) x 140 (Š) x 158 (V) mm

Doporučená maloobchodní cena chladiče ZALMAN FX70 činí 1290,- s DPH a vztahuje se na něj dvouletá záruka výrobce.

Zdroj: TZ Zalman
Nejpopulárnější chladiče
reklama
Nejnovější články
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek