www.svethardware.cz
>
>
>
>

ZOHO: e-mail na vlastní doméně zdarma a mnohem více

ZOHO: e-mail na vlastní doméně zdarma a mnohem více
, , návod
Google i Microsoft své služby již zpoplatnili a e-mail na vlastní doméně tak nelze registrovat ani u Google Apps, ani u Microsoft Live Custom Domains. ZOHO je ale stále zdarma a my pro vás máme návod na registraci a konfiguraci.reklama
Před pár lety jsme si představili Google Apps a cloudové služby všeobecně. Ty jsou stále na vzestupu, čemuž odpovídá současný vývoj služeb. Díky Google Apps šlo mít e-mail na vlastní doméně zdarma. Ovšem do doby, než tuto variantu Google zrušil a Google Apps zpoplatnil.

Staré bezplatné registrace tedy zatím fungují, nové ale již není možné provést. Proto jsme si představili Microsoft Live Custom Domains. Šlo o alternativu, která ovšem také moc dlouho bezplatná nezůstala.

Je tu ovšem ještě i jiná možnost. Třetím subjektem poskytujícím nejen e-mail na vlastní doméně, ale také další nástroje pro online kolaboraci, je ZOHO. Výbornou zprávou je, že zde stále můžeme mít zřízenou službu zdarma, která nabídne nejen e-mail na vlastní doméně, ale mnohem více.


Představujeme služby ZOHOMnozí z vás již zřejmě o ZOHO slyšeli. Jen zatím nejde o tak masově rozšířenou alternativu, což se ale brzy může změnit. ZOHO nabízí spoustu služeb v cloudu pro online kolaboraci, kam řadíme např. e-mail, chat, vlastní wiki či nástroj pro dokumenty podobný Google Docs.

Mimo to je zde poměrně široký balík služeb s nástroji pro firmy (např. BugTracker, systém CRM, nástroj pro fakturaci, LiveDesk atd.). Vedle těchto nástrojů se pak ještě nachází služby pro zvýšení produktivity, kam spadají poznámky nebo kalendář.

Zásadní rozdíl oproti ostatním subjektům je v tom, že si sami můžeme vybrat, které služby chceme využívat. Všechny služby mají placené varianty, přičemž většina služeb má i jednu variantu bezplatnou. Není nutné mít celý balík služeb, stačí nám vybrat ty, které opravdu potřebujeme.


ZOHO MailTak je to i u cloudové služby ZOHO Mail. Máme v podstatě dvě možnosti. Buď si můžeme vytvořit e-mail s doménou zoho.com, tedy např. ve tvaru jmeno.prijmeni@zoho.com, nebo využít vlastní domény. A právě jednu doménu můžeme mít se službou ZOHO propojenou zdarma.

A to je přesně ten typ služby, na který se zaměříme. Cílem je mít e-mail na vlastní doméně zdarma v kombinaci se službou podobnou Google Apps nebo Microsoft Live Custom Domains. Pojďme se tedy podívat na službu trochu blíže a říct si, co budeme vlastně k registraci a následnému zprovoznění potřebovat.
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik