www.svethardware.cz
>
>
>

Zrádná aktualizace softwaru částečně odstavila letiště ve Washingtonu

Zrádná aktualizace softwaru částečně odstavila letiště ve Washingtonu
, , aktualita
Softwarové aktualizace obvykle problémy řeší, občas ale mohou také pěkně zavařit. Přesvědčil se o tom radar v blízkosti Washingtonu, jehož aktualizovaný software pak kvůli nesprávné funkčnosti způsobil obrovská zpoždění letadel.reklama
Se softwarovými aktualizacemi může být občas více problémů než užitku. Ostatně např. občasné problémy s aktualizacemi operačního systému Windows nejsou ničím neznámým. Přesto se podobné chyby nevyhýbají ani kritickým místům jako jsou letištní radary. Software ERAM (En Route Automation Modernization) společnosti Lockheed Martin prošel minulou sobotu aktualizací jeho řídícího softwaru v radaru v Leesburgu u Washingtonu. Tento radar obsluhuje letiště v této oblasti.


Křídlo letadla


Aktualizace umožňovala operátorům vytvářet si nastavitelná okna s nejčastěji přístupnými daty. Tato data se ale nemazala poté, co je operátor smazal a postupně zahltila celý systém. Výrobce softwaru nyní zjišťuje, jak je možné, že se na tak závažnou chybu nepřišlo při testování. Během pětihodinového výpadku na třech letištích muselo být 476 letů zrušeno a 492 bylo zpožděno. I když tato čísla zní hrozivě, znamenalo to obsloužení 70 až 88 % všech naplánovaných letů.

Zdroj: faa.gov
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek