www.svethardware.cz
>
>
>
>

ZyXEL NSA310S: osobní cloud

ZyXEL NSA310S: osobní cloud
, , aktualita
Společnost ZyXEL zařazuje do své nabídky nový NAS s jednou interní pozicí pro pevný disk, který dostal označení NSA310S. Označuje jej za osobní cloud, čili zařízení, které využijeme především v domácnostech.reklama
Nový NSA310S je vylepšenou verzí staršího modelu ZyXEL NSA310, která pracuje s 1GHz procesorem, jenž má po ruce 256 MB RAM, takže rozhodně nejde o jeden z nejvýkonnějších NAS serverů svého druhu. Určen je především pro multimédia a jejich streamování i do několika zařízení současně a využít můžeme také aplikaci Polkast App. S její pomocí můžeme z mobilních zařízení synchronizovat fotografie na Flickeru a videa na YouTube, streamovat hudbu a prohlížet fotografie.

Dále tu je také aplikace zMedia pro mobilní zařízení, s jejíž pomocí si můžeme prohlížet videa, fotografie a hudbu uloženou na NAS serveru, ale také jej spravovat, kontrolovat jeho stav a sledovat postup nahrávání/stahování souborů.

Samotný server podporuje mimo jiné protokoly CIFS/SMB pro Windows, NFS pro Linux/Unix, DHCP client, PPoE i Network Time Protocol (NTP). Běžet na něm může FTP server, DLNA 1.5 server, iTunes server, SqueezeCenter, apod. Interní disk je vždy naformátován na systém EXT4, zatímco externí disk připojitelný pomocí rozhraní USB může využívat NTFS, EXT2, EXT3, EXT4, FAT32, ReiserFS či XFS.

Do nabídky rozhraní pak patří jeden gigabitový ethernetový RJ-45, dále dva USB 2.0 (vepředu a vzadu), pak tu je otvor pro zámek Kensington a nakonec nezbytný napájecí konektor. Oproti modelu NSA310 mu tedy chybí port eSATA, díky němuž jsme si ze staršího modelu mohli udělat dvoudiskový. Spotřeba v režimu Wake on LAN má činit pouze 0,24 W a v plném provozu pak cca 16 W, což bude záležet také na nainstalovaném disku a případně dalších připojených zařízeních. Veškeré specifikace a popis vlastností naleznete na webu výrobce (viz zdroj).

NSA310S byl oficiálně představen teprve nyní, i když v nabídce obchodů je přinejmenším od začátku roku. Není tedy divu, že je již většinou skladem, a to za cca 1700 Kč s daní.

Zdroj: TZ ZyXEL

ZyXEL NSA310S NSA310S-EU0101F
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nejpopulárnější NASy
reklama
Nejnovější články
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR
Na zatím nepříliš mohutnou VR vlnu se nyní snaží naskočit také společnost NZXT, která představila počítačovou skříň S340 Elite. Ta je upravena tak, abychom si na ni mohli pohodlně pověsit VR headset a také jej měli kam připojit.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7 Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7
Mobilní divize Samsungu má akutálně velký problém s vybuchujícími bateriemi Note 7, ovšem nyní jde i o pračky vyrobené mezi lety 2011 a 2016, které mohou představovat přinejmenším stejné riziko pro blízké osoby.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře