3DMark přidal do ray tracovaného Port Royal podporu DLSS, pomůže to?

3DMark přidal do ray tracovaného Port Royal podporu DLSS, pomůže to?
, , aktualita
NVIDIA společně s autory 3DMarku přidala do testu Port Royal vyžadující podporu ray tracingu také možnost využití vyhlazovací technologie DLSS. Pomůže to však výkonu, když omezující může být především výkon jader RT?
K oblíbeným
reklama
DLSS (Deep Learning Super Sampling) známe jako anti-aliasing, který zajišťují jádra Tensor, což je také jejich jediné využití (zatím) v počítačových hrách. Nyní se můžeme podívat, co nám podpora DLSS přinese v testu 3DMark Port Royal oproti technologii TAA (Temporal Anti-Aliasing), a to jak z hlediska výkonu, tak kvality. NVIDIA krom toho vypustila do světa také nové ovladače pro karty GeForce ve verzi Game Ready, které se jednak zaměřují na 3DMark a krom toho jde i o startovní ovladače pro mobilní čipy GeForce RTX. 
 
 
DLSS využívá jádra Tensor k tomu, k čemu byly určeny, čili pro umělou inteligenci. Jde o předem vytrénovanou neuronovou síť, která v obrazu vyhledává ostré a zubaté linie, které pak zjemňuje s využitím okolních pixelů a jejich barvy.  
 
​  
Sami se můžete díky videím přesvědčit o tom, jak na tom DLSS oproti TAA je, ale my se ještě podíváme na výkon, který se však nevztahuje k TAA vs. DLSS. 
 
 
NVIDIA sama dodala benchmarky využívající všechny čtyři desktopové karty řady RTX a dle nich je nárůst výkonu díky DLSS opravdu podstatný a být Port Royal hra, v případě RTX 2070 by to tvořilo rozdíl mezi ještě hratelnými FPS a téměř slideshow. Jenomže nejde o srovnání DLSS a TAA, ale nejprve s DLSS vypnutým a pak s "Port Royal renderovaným v nižším rozlišení, které pak převezme DLSS pro vytvoření snímků v rozlišení výstupu grafické karty". 
 
​  
Po prohlédnutí okolních videí se dá říci, že DLSS vyhlazuje obraz tak, že výsledek je výrazně ostřejší než při využití TAA, ale zda má DLSS právě oproti TAA nějakou výhodu i v navýšení výkonu, to se z těchto testů nedozvíme. Bylo by to logické, když je DLSS prováděn na jádrech Tensor, a lze tak mluvit o ušetření práce jader CUDA. Jenomže ray tracovaná grafika může být spíše omezena výkonem jader RT, čili pak už může být úplně jedno, jestli je antialiasing prováděn na jádrech CUDA nebo Tensor. 
 
 
Pak jsme ještě nakousli téma nových ovladačů. Jde o Nvidia GeForce Game Ready 418.81 WHQL, které jsou optimalizovány právě i pro test 3DMark Port Royal (DLSS) a už oficiálně podporují notebookové verze GeForce RTX 2000. Všechny detaily jsou k dispozici zde (PDF).

Zdroj: UL 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
Včera, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková