3DMark přidal do ray tracovaného Port Royal podporu DLSS, pomůže to?

3DMark přidal do ray tracovaného Port Royal podporu DLSS, pomůže to?
, , aktualita
NVIDIA společně s autory 3DMarku přidala do testu Port Royal vyžadující podporu ray tracingu také možnost využití vyhlazovací technologie DLSS. Pomůže to však výkonu, když omezující může být především výkon jader RT?
reklama
DLSS (Deep Learning Super Sampling) známe jako anti-aliasing, který zajišťují jádra Tensor, což je také jejich jediné využití (zatím) v počítačových hrách. Nyní se můžeme podívat, co nám podpora DLSS přinese v testu 3DMark Port Royal oproti technologii TAA (Temporal Anti-Aliasing), a to jak z hlediska výkonu, tak kvality. NVIDIA krom toho vypustila do světa také nové ovladače pro karty GeForce ve verzi Game Ready, které se jednak zaměřují na 3DMark a krom toho jde i o startovní ovladače pro mobilní čipy GeForce RTX. 
 
 
DLSS využívá jádra Tensor k tomu, k čemu byly určeny, čili pro umělou inteligenci. Jde o předem vytrénovanou neuronovou síť, která v obrazu vyhledává ostré a zubaté linie, které pak zjemňuje s využitím okolních pixelů a jejich barvy.  
 
​  
Sami se můžete díky videím přesvědčit o tom, jak na tom DLSS oproti TAA je, ale my se ještě podíváme na výkon, který se však nevztahuje k TAA vs. DLSS. 
 
 
NVIDIA sama dodala benchmarky využívající všechny čtyři desktopové karty řady RTX a dle nich je nárůst výkonu díky DLSS opravdu podstatný a být Port Royal hra, v případě RTX 2070 by to tvořilo rozdíl mezi ještě hratelnými FPS a téměř slideshow. Jenomže nejde o srovnání DLSS a TAA, ale nejprve s DLSS vypnutým a pak s "Port Royal renderovaným v nižším rozlišení, které pak převezme DLSS pro vytvoření snímků v rozlišení výstupu grafické karty". 
 
​  
Po prohlédnutí okolních videí se dá říci, že DLSS vyhlazuje obraz tak, že výsledek je výrazně ostřejší než při využití TAA, ale zda má DLSS právě oproti TAA nějakou výhodu i v navýšení výkonu, to se z těchto testů nedozvíme. Bylo by to logické, když je DLSS prováděn na jádrech Tensor, a lze tak mluvit o ušetření práce jader CUDA. Jenomže ray tracovaná grafika může být spíše omezena výkonem jader RT, čili pak už může být úplně jedno, jestli je antialiasing prováděn na jádrech CUDA nebo Tensor. 
 
 
Pak jsme ještě nakousli téma nových ovladačů. Jde o Nvidia GeForce Game Ready 418.81 WHQL, které jsou optimalizovány právě i pro test 3DMark Port Royal (DLSS) a už oficiálně podporují notebookové verze GeForce RTX 2000. Všechny detaily jsou k dispozici zde (PDF).

Zdroj: UL 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adobe Enhance Detail díky umělé inteligenci zvýší rozlišení o 30 % Adobe Enhance Detail díky umělé inteligenci zvýší rozlišení o 30 %
Aktualizace aplikací od Adobe přinesla několik zajímavých vylepšení. Lightroom CC se dočkal chybějících funkcí z klasické verze a všechny programy pak dostaly funkci Enhance Detail. Ta umožní zvýšit rozlišení snímků až o 30 % díky AI.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Další mohutné investice Intelu, v Irsku to bude 8 miliard dolarů Další mohutné investice Intelu, v Irsku to bude 8 miliard dolarů
V poslední době se dozvídáme o tom, jaké investice v nejbližší době čekají Intel. Mluvilo se již o 11 miliardách v Izraeli, podstatném rozšiřování provozů v Oregonu a nyní to jsou podrobnosti o rovněž již známých investicích v Irsku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA TU116 vyfoceno, je o třetinu menší než TU106 NVIDIA TU116 vyfoceno, je o třetinu menší než TU106
Grafický čip NVIDIA TU116 se uplatní na grafických kartách GeForce GTX 1660 Ti, které očekáváme už za týden. Můžeme se podívat na to, jak velký je tento čip oproti TU106 z karet RTX 2000. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Astronomové našli ve vesmíru příklad kolize celých planet Astronomové našli ve vesmíru příklad kolize celých planet
Je logické, že ve vesmíru dochází i ke kolizím celých planet, ostatně takovým způsobem měl vzniknout i náš Měsíc a v podstatě i Země. Nyní se ale našel příklad takové kolize i mezi exoplanetami. Podívejme se na systém hvězdy Kepler-107. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Deska Soyo s H310C podporuje procesory až do generace Skylake Deska Soyo s H310C podporuje procesory až do generace Skylake
Společnost Soyo, o níž se v dnešní době moc často nedočteme, si připravila velice zajímavou desku s označením H310CM-V3H V2.0. Ta totiž podporuje procesory Intel Core 8. a 9. generace, na čemž by nebylo nic zvláštního, ale také 7. a 6. generace.
Dnes, aktualita, Jan Vítek