www.svethardware.cz
>
>
>
>

Adobe ruší účty lidem ve Venezuele bez vrácení peněz. Musí

Adobe ruší účty lidem ve Venezuele bez vrácení peněz. Musí
, , aktualita
Zákazníci Adobe ve Venezuele se dozvěděli nemilou zprávu. Už velmi brzy nebudou moci využívat produkty této společnosti a dokonce jim propadne již zaplacené předplatné. Mohou za to americké sankce.
K oblíbeným
reklama
Spojené státy zdaleka nevedou jen obchodní válku s Čínou. Uvalují různé formy mírných i větších sankcí na další země, které nevyhovují americkým požadavkům (např. kvůli politickému režimu). Na seznamu takových zemí je už roky např. Kuba, Severní Korea, Írán, Sýrie nebo Súdán, letos se na seznam dostala i Venezuela (konkrétně jde o Executive Order 13884). To ve výsledku znamená, že s Venezuelou nesmí obchodovat americké společnosti, zakázáno je prodávat sem produkty, poskytovat služby i podporu, dokonce není možné ani vracet peníze.
 
Adobe logo
 
To se dotýká např. společnosti Adobe, která kvůli novému zákonu musela informovat své zákazníky ve Venezuele o tom, že jim nadále nemůže poskytovat podporu. Cloudové aplikace Creative Cloud tak v zemi ukončí svou činnost a nejhorší pro zdejší zákazníky je zejména to, že jim propadne i zaplacené předplatné, protože dle zákona Adobe nesmí ani vracet peníze. Zde se tedy ukazuje jedna z nevýhod předplatného, kdy nemá zákazník nikdy zaručeno, co se stane s jeho produktem v příštím dnu. Adobe dokonce nebude poskytovat přístup ani k bezplatným aplikacím.
 
Venezuelští zákazníci tak mají čas do 28. října si ze služeb Adobe stáhnout všechen potřebný obsah a po tomto datu jim budou účty deaktivovány. Společnost se ve svém prohlášení současně vyjádřila, že bude monitorovat situaci a pokud se něco změní a bude jí legálně umožněno v zemi opět podnikat, bude se snažit o obnovení služeb, co nejrychleji to bude možné.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench
Nedávno jsme se dozvěděli, že na východě se už vesele obchoduje s prvními verzemi procesorů Intel Core generace Comet Lake-S. Jde stále o inženýrské vzorky, ale ty už se v podstatě nemusí lišit od konečných verzí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum
O potenciálu umělé inteligence (AI) slýcháme velice často, ovšem nyní se můžeme podívat i na konkrétní výsledek jejího nasazení, a to v oblasti medicíny. Jde o Halicin, nové a velice slibné antibiotikum. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal
Koncem loňského listopadu jsme se dozvěděli, že chce Facebook v rámci svého projektu Viepoints platit uživatelům za nejrůznější data, která pomohou vylepšit produkty Facebooku. Jako první je tu projekt Pronunciations.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy
Autonomní funkce moderních aut jsou někdy překvapivě snadno "hacknutelné". Ovlivnit se dají různými způsoby a inženýři dokázali oblbnout systémy starších vozů Tesla jen černou lepící páskou. Vůz pak zrychloval více, než měl.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Digitimes: TSMC se kvůli Američanům odklání od Huawei, uvolní se 7nm kapacity? Digitimes: TSMC se kvůli Američanům odklání od Huawei, uvolní se 7nm kapacity?
Společnost Huawei si možná bude muset najít nového dodavatele počítačových čipů, neboť společnost TSMC dle serveru Digitimes už nechce svému partneru z pevninské Číny poskytovat takové kapacity jako dřív.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře