www.svethardware.cz
>
>
>
>

Adobe ruší účty lidem ve Venezuele bez vrácení peněz. Musí

Adobe ruší účty lidem ve Venezuele bez vrácení peněz. Musí
, , aktualita
Zákazníci Adobe ve Venezuele se dozvěděli nemilou zprávu. Už velmi brzy nebudou moci využívat produkty této společnosti a dokonce jim propadne již zaplacené předplatné. Mohou za to americké sankce.
K oblíbeným
reklama
Spojené státy zdaleka nevedou jen obchodní válku s Čínou. Uvalují různé formy mírných i větších sankcí na další země, které nevyhovují americkým požadavkům (např. kvůli politickému režimu). Na seznamu takových zemí je už roky např. Kuba, Severní Korea, Írán, Sýrie nebo Súdán, letos se na seznam dostala i Venezuela (konkrétně jde o Executive Order 13884). To ve výsledku znamená, že s Venezuelou nesmí obchodovat americké společnosti, zakázáno je prodávat sem produkty, poskytovat služby i podporu, dokonce není možné ani vracet peníze.
 
Adobe logo
 
To se dotýká např. společnosti Adobe, která kvůli novému zákonu musela informovat své zákazníky ve Venezuele o tom, že jim nadále nemůže poskytovat podporu. Cloudové aplikace Creative Cloud tak v zemi ukončí svou činnost a nejhorší pro zdejší zákazníky je zejména to, že jim propadne i zaplacené předplatné, protože dle zákona Adobe nesmí ani vracet peníze. Zde se tedy ukazuje jedna z nevýhod předplatného, kdy nemá zákazník nikdy zaručeno, co se stane s jeho produktem v příštím dnu. Adobe dokonce nebude poskytovat přístup ani k bezplatným aplikacím.
 
Venezuelští zákazníci tak mají čas do 28. října si ze služeb Adobe stáhnout všechen potřebný obsah a po tomto datu jim budou účty deaktivovány. Společnost se ve svém prohlášení současně vyjádřila, že bude monitorovat situaci a pokud se něco změní a bude jí legálně umožněno v zemi opět podnikat, bude se snažit o obnovení služeb, co nejrychleji to bude možné.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek2 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů