AI od DeepMind může předpovědět akutní selhání ledvin 48 hodin předem

AI od DeepMind může předpovědět akutní selhání ledvin 48 hodin předem
, , aktualita
Umělá inteligence může pomoct v medicíně tam, kde už lékař sám nestačí. Tým z DeepMind vyvinul algoritmus, který dokáže dostatečně dopředu předpovědět problém, a umožní tak lékařům včas odhalit akutní selhání ledvin. 
K oblíbeným
reklama
Akutní selhání ledvin by mohlo být díky umělé inteligenci odhaleno dostatečně včas. Tým vědců z DeepMind, což je společnost v současné době vlastněná firmou Alphabet, se ve spolupráci s Ministerstvem pro záležitosti veteránů USA rozhodl vyvinout AI, jejíž pomoc lékařům může pro pacienty znamenat i rozdíl mezi životem a smrtí. Hrozící akutní selhání ledvin bude díky ní dřív odhaleno. 
 
Umělá inteligence má předvídat akutní selhání ledvin až 48 hodin předem. Systém správně identifikoval problém u devíti z deseti pacientů, jejichž stav se zhoršil do bodu, kdy potřebovali dialýzu k náhradě některých funkcí ledvin. 
 
 
DeepMind také může nabídnout mobilního asistenta s umělou inteligencí Streams pro lékaře a personál. Díky aplikaci měli specialisté z University College London, kteří asistenta testovali, přehled o naléhavých případech během 15 minut místo několika hodin. Místo 12,4 % případů bylo s aplikací zmeškáno jen 3,3 % případů. Mobilní asistent také vede k úsporám nákladů na zdravotní péči. V kombinaci s novou umělou inteligencí na detekci akutního selhání ledvin by aplikace mohla nabídnout vylepšené a velmi brzké odhalení problému. 
 
Společnost DeepMind se s pomocí umělé inteligence snaží dělat velké pokroky v technologiích v medicíně. Tvůrci především doufají, že díky AI se podaří, aby v lékařství převládala prevence, nikoliv až řešení následků. DeepMind má v plánu se v rámci spolupráce s Google Health zaměřit i na další nemoci, které by šlo dobře předpovídat a na které zemřou ročně miliony lidí. 
 
Zdroj: engadget.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD uvedlo dva nové mobilní Zeny s 6W TDP AMD uvedlo dva nové mobilní Zeny s 6W TDP
Pro velmi levné notebooky určené např. do školství jsou určené dva nové mobilní procesory společnosti AMD, 3015e a 3020e. Ty sice nepřesvědčí vysokým výkonem, potěší však nízkou spotřebou. Slibují 6W TDP.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple aktualizuje iMac, dostává Intel Core 10. generace Apple aktualizuje iMac, dostává Intel Core 10. generace
Apple dnes představil aktualizované počítače iMac. Ty ještě nedostaly připravované procesory s architekturou ARM, ale CPU Intel Core 10. generace. Máme i vyšší grafický výkon nebo lepší Full HD webkameru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Aya Neo: PC zkřížené s kapesní herní konzolí vsadí na AMD Ryzen Renoir Aya Neo: PC zkřížené s kapesní herní konzolí vsadí na AMD Ryzen Renoir
Na první pohled může připomínat Nintendo Switch, ale ve skutečnosti umožňuje spustit hry pro Windows. Řeč je o prototypu Aya Neo, který v sobě kombinuje handheld a mini PC. Jaké jsou parametry?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Fanoušek vytvořil video z Diabla II ve 4K/60p pomocí umělé inteligence Fanoušek vytvořil video z Diabla II ve 4K/60p pomocí umělé inteligence
Na remasterovanou verzi legendární počítačové hry Diablo II si ještě musíme počkat, nicméně jeden z fanoušků už vytvořil video, jak by hra mohla vypadat ve 4K rozlišení. Pomohla mu s tím umělá inteligence.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Microsoft bojuje proti volně šířenému CCleaneru na Windows 10 Microsoft bojuje proti volně šířenému CCleaneru na Windows 10
CCleaner je populární aplikace, kterou uživatelé nechávají čistit operační systém od nepotřebného softwaru, jeho zbytků či čehokoliv, co nepotřebují. Windows Defender ale nyní tento software vidí jako "potenciálně nechtěnou aplikaci". Proč?
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře