AI od DeepMind může předpovědět akutní selhání ledvin 48 hodin předem

AI od DeepMind může předpovědět akutní selhání ledvin 48 hodin předem
, , aktualita
Umělá inteligence může pomoct v medicíně tam, kde už lékař sám nestačí. Tým z DeepMind vyvinul algoritmus, který dokáže dostatečně dopředu předpovědět problém, a umožní tak lékařům včas odhalit akutní selhání ledvin. 
K oblíbeným
reklama
Akutní selhání ledvin by mohlo být díky umělé inteligenci odhaleno dostatečně včas. Tým vědců z DeepMind, což je společnost v současné době vlastněná firmou Alphabet, se ve spolupráci s Ministerstvem pro záležitosti veteránů USA rozhodl vyvinout AI, jejíž pomoc lékařům může pro pacienty znamenat i rozdíl mezi životem a smrtí. Hrozící akutní selhání ledvin bude díky ní dřív odhaleno. 
 
Umělá inteligence má předvídat akutní selhání ledvin až 48 hodin předem. Systém správně identifikoval problém u devíti z deseti pacientů, jejichž stav se zhoršil do bodu, kdy potřebovali dialýzu k náhradě některých funkcí ledvin. 
 
 
DeepMind také může nabídnout mobilního asistenta s umělou inteligencí Streams pro lékaře a personál. Díky aplikaci měli specialisté z University College London, kteří asistenta testovali, přehled o naléhavých případech během 15 minut místo několika hodin. Místo 12,4 % případů bylo s aplikací zmeškáno jen 3,3 % případů. Mobilní asistent také vede k úsporám nákladů na zdravotní péči. V kombinaci s novou umělou inteligencí na detekci akutního selhání ledvin by aplikace mohla nabídnout vylepšené a velmi brzké odhalení problému. 
 
Společnost DeepMind se s pomocí umělé inteligence snaží dělat velké pokroky v technologiích v medicíně. Tvůrci především doufají, že díky AI se podaří, aby v lékařství převládala prevence, nikoliv až řešení následků. DeepMind má v plánu se v rámci spolupráce s Google Health zaměřit i na další nemoci, které by šlo dobře předpovídat a na které zemřou ročně miliony lidí. 
 
Zdroj: engadget.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů
Kaspersky teď čelí nemilému problému. Jeho antiviry totiž mohly být zneužívány třetími stranami ke sledování uživatelů. Jeho skripty totiž nabízeli ostatním možnost identifikovat počítač a uživatele.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 % Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 %
Vypadá to, že velmi oblíbená streamovací služba Spotify se chystá navýšit ceny svých předplatných. Stále rostoucí obliba rodinného plánu totiž znatelně snižuje průměrné příjmy na jednotlivého posluchače.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM
Společnost TSMC se slovy, že Mooreův zákon stále ještě žije, ukázala obrovský interposer, na nějž se vejdou dva čipy zabírající 600 mm2 a navíc i osm dokola poskládaných pamětí typu HBM. K čemu by asi tak tento interposer mohl být? 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Zasáhla Jupiter v jeho mladých letech obrovská protoplaneta? Zasáhla Jupiter v jeho mladých letech obrovská protoplaneta?
Sonda Juno americké NASA odhalila další tajemství Jupiteru, a to konkrétně to, že nemá ostře ohraničený povrch jádra. To přineslo teorie spekulující o tom, jak k němu tato planeta mohla přijít. Máme tu tak další teorii o srážce v mladé Sluneční soustavě.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Gold S31: SK Hynix se pustil do výroby spotřebitelských SSD Gold S31: SK Hynix se pustil do výroby spotřebitelských SSD
Jeden z největších světových výrobců pamětí na světě, společnost SK Hynix, se rozhodl začít vyrábět SSD pro běžné spotřebitele. Představuje tak modely Gold S31, které jsou zatím pouze začátek toho, co bude následovat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář