AI od DeepMind může předpovědět akutní selhání ledvin 48 hodin předem

AI od DeepMind může předpovědět akutní selhání ledvin 48 hodin předem
, , aktualita
Umělá inteligence může pomoct v medicíně tam, kde už lékař sám nestačí. Tým z DeepMind vyvinul algoritmus, který dokáže dostatečně dopředu předpovědět problém, a umožní tak lékařům včas odhalit akutní selhání ledvin. 
K oblíbeným
reklama
Akutní selhání ledvin by mohlo být díky umělé inteligenci odhaleno dostatečně včas. Tým vědců z DeepMind, což je společnost v současné době vlastněná firmou Alphabet, se ve spolupráci s Ministerstvem pro záležitosti veteránů USA rozhodl vyvinout AI, jejíž pomoc lékařům může pro pacienty znamenat i rozdíl mezi životem a smrtí. Hrozící akutní selhání ledvin bude díky ní dřív odhaleno. 
 
Umělá inteligence má předvídat akutní selhání ledvin až 48 hodin předem. Systém správně identifikoval problém u devíti z deseti pacientů, jejichž stav se zhoršil do bodu, kdy potřebovali dialýzu k náhradě některých funkcí ledvin. 
 
 
DeepMind také může nabídnout mobilního asistenta s umělou inteligencí Streams pro lékaře a personál. Díky aplikaci měli specialisté z University College London, kteří asistenta testovali, přehled o naléhavých případech během 15 minut místo několika hodin. Místo 12,4 % případů bylo s aplikací zmeškáno jen 3,3 % případů. Mobilní asistent také vede k úsporám nákladů na zdravotní péči. V kombinaci s novou umělou inteligencí na detekci akutního selhání ledvin by aplikace mohla nabídnout vylepšené a velmi brzké odhalení problému. 
 
Společnost DeepMind se s pomocí umělé inteligence snaží dělat velké pokroky v technologiích v medicíně. Tvůrci především doufají, že díky AI se podaří, aby v lékařství převládala prevence, nikoliv až řešení následků. DeepMind má v plánu se v rámci spolupráce s Google Health zaměřit i na další nemoci, které by šlo dobře předpovídat a na které zemřou ročně miliony lidí. 
 
Zdroj: engadget.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk poslal první tweet přes své satelity Starlink Elon Musk poslal první tweet přes své satelity Starlink
SpaceX Elona Muska plánuje už brzy spustit internetové připojení přes své satelity Starlink a jak to poprvé veřejně vyzkoušet lépe než tweety, kterými je Musk pověstný? Před pár hodinami se to povedlo a satelity podle všeho fungují.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
USAF má proti dronům k dispozici buginu s laserem USAF má proti dronům k dispozici buginu s laserem
Zatímco u nás se připravuje nutnost registrace všech dronů nad 250 gramů, čili v podstatě i hraček, americké letectvo půjde na věc jinak. K dispozici bude mít od firmy Raytheon zařízení, které dron sestřelí laserem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
The Outer Worlds: nástupce Falloutu přichází, jaký je? The Outer Worlds: nástupce Falloutu přichází, jaký je?
The Outer Worlds od studia Obsidian můžeme považovat za duchovního nástupce série Fallout, s níž má společné některé mechanismy, ale i řadu lidí, kteří pracovali na vývoji. Hra už byla ohodnocena recenzenty. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Reklama Blizzardu ukazuje na připravované Diablo 4 Reklama Blizzardu ukazuje na připravované Diablo 4
Společnost Blizzard by mohla najít malou úlevu od negativních reakcí svých fanoušků na aféru s hongkongským hráčem Blitzchung, a to v urychleném představení hry Diablo 4. Nové informace naznačují, že se tak asi stane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
EPYC Rome pod pokličkou: téměř 40 miliard tranzistorů EPYC Rome pod pokličkou: téměř 40 miliard tranzistorů
Na světlo světa se dostaly podrobnosti o tom, z čeho se skládají procesory AMD EPYC Rome, které tvoří celkem až devět samostatných čipů. Titěrný přitom není už samotný I/O čip, ale když se k tomu přičtou čiplety, vzniká monstrum. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů