AI od Nvidie bude v USA třídit balíky a poštu pro USPS

AI od Nvidie bude v USA třídit balíky a poštu pro USPS
, , aktualita
Americká pošta United States Postal Service (USPS) bude využívat systémů umělé inteligence na hardwaru od Nvidie v serverech HP pro třídění stovek milionů balíků a jiných poštovních zásilek denně.
K oblíbeným
reklama
Hardware společnosti Nvidia nachází další velké nasazení. Americká pošta United States Postal Service (USPS) se totiž rozhodla, že k třídění zásilek bude využívat speciálních systémů umělé inteligence, a proto k tomuto účelu nakoupila nové servery od Hewlett Packard Enterprise, které bude mít v téměř 200 logistických centrech po celých Spojených státech. A právě zpracovávání algoritmů s AI poběží v těchto serverech na hardwaru Nvidie, konkrétně na Nvidia V100 Tensor Core GPU.
 
Nvidia V100
 
Pošta tvrdí, že díky nasazení umělé inteligence bude třídění balíků a jiných zásilek až 10krát rychlejší než dnes, má to být také přesnější. Rychlost je zde důležitá, neboť denně se zpracuje okolo 485 milionů nejrůznějších zásilek a ročně to má být dohromady 146 miliard kusů pošty, z toho balíky tvoří 6 miliard. Týmy obou společností už systémy ladily v minulých měsících, využily software společnosti Nvidia včetně TensorRT pro optimalizaci latencí, PyTorch použily k zrychlení trénování algoritmů při zachování vysoké přesnosti, GPU clustery pak byly optimalizovány pomocí nástrojů DeepOps. První dodávky a reálné testování proběhnou ještě letos, plné nasazení systému se však očekává počátkem příštího roku, nejpozději na jaře.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google Stadia má problém: Chromecast Ultra se hodně přehřívá Google Stadia má problém: Chromecast Ultra se hodně přehřívá
Google před pár dny spustil herní streamovací službu Stadia. Někteří jsou z ní nadšeni, jiní mají naopak problémy. A vypadá to, že těch problémů bude více. Chromecast Ultra, který je součástí systému, se totiž výrazně přehřívá.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Uber bude odposlouchávat jízdu autem v zájmu bezpečnosti Uber bude odposlouchávat jízdu autem v zájmu bezpečnosti
Aby bylo více důkazů pro řešení případných incidentů mezi řidičem a pasažérem služby Uber, bude zavedena možnost nahrávání audio záznamu celé jízdy. Zatím má být k dispozici pro vybrané země.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
V-Ray a Blender's Cycles získávají podporu GeForce RTX V-Ray a Blender's Cycles získávají podporu GeForce RTX
NVIDIA se snaží podporu svého RTX hardwaru prosazovat nejen ve hrách, ale také v grafickém softwaru. Nyní přišla řada na V-Ray a Blender's Cycles od Chaos Group s příslušným urychlením renderování. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tesla ukázala extravagantní elektrický pickup Cybertruck Tesla ukázala extravagantní elektrický pickup Cybertruck
Před pár hodinami představila automobilka Tesla svůj dlouho připravovaný pickup Cybertruck. Tato elektrická bestie přináší hranatý design jak ze sci-fi filmu, velmi slušný dojezd a akceleraci na 60 mph za méně než 3 sekundy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Colorful si připravil Micro ATX desku s AMD X570 Colorful si připravil Micro ATX desku s AMD X570
Společnost Colorful se chystá vypustit na trh menší základní desku formátu Micro ATX, která je založena na větší desce X570 Gaming Pro V14. Jedná se o model CVN X570M GAMING Pro, jenž také nese čipovou sadu X570. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek