AI od Nvidie bude v USA třídit balíky a poštu pro USPS

AI od Nvidie bude v USA třídit balíky a poštu pro USPS
, , aktualita
Americká pošta United States Postal Service (USPS) bude využívat systémů umělé inteligence na hardwaru od Nvidie v serverech HP pro třídění stovek milionů balíků a jiných poštovních zásilek denně.
K oblíbeným
reklama
Hardware společnosti Nvidia nachází další velké nasazení. Americká pošta United States Postal Service (USPS) se totiž rozhodla, že k třídění zásilek bude využívat speciálních systémů umělé inteligence, a proto k tomuto účelu nakoupila nové servery od Hewlett Packard Enterprise, které bude mít v téměř 200 logistických centrech po celých Spojených státech. A právě zpracovávání algoritmů s AI poběží v těchto serverech na hardwaru Nvidie, konkrétně na Nvidia V100 Tensor Core GPU.
 
Nvidia V100
 
Pošta tvrdí, že díky nasazení umělé inteligence bude třídění balíků a jiných zásilek až 10krát rychlejší než dnes, má to být také přesnější. Rychlost je zde důležitá, neboť denně se zpracuje okolo 485 milionů nejrůznějších zásilek a ročně to má být dohromady 146 miliard kusů pošty, z toho balíky tvoří 6 miliard. Týmy obou společností už systémy ladily v minulých měsících, využily software společnosti Nvidia včetně TensorRT pro optimalizaci latencí, PyTorch použily k zrychlení trénování algoritmů při zachování vysoké přesnosti, GPU clustery pak byly optimalizovány pomocí nástrojů DeepOps. První dodávky a reálné testování proběhnou ještě letos, plné nasazení systému se však očekává počátkem příštího roku, nejpozději na jaře.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA prý chystá výkonné RTX 3000 s 24, 20 i 10 GB paměti NVIDIA prý chystá výkonné RTX 3000 s 24, 20 i 10 GB paměti
Známý leaker vystupující jako wjm47196 přinesl zprávu, že má osobně již potvrzené kapacity pamětí výkonných GeForce RTX nové generace, které využijí široké paměťové sběrnice. Má jít o 24, 20 a 10 GB, což si zcela jistě zaslouží vysvětlení. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Mozilla propouští 250 zaměstnanců a urychlí změnu strategie Mozilla propouští 250 zaměstnanců a urychlí změnu strategie
Koronavirová pandemie se podepsala i na Mozille, která už nějakou dobu mění obchodní strategii. COVID-19 si ale vyžádal urgentní reakci a obchodní model se musí změnit rychleji a výrazněji. Prvním krokem je propuštění 250 zaměstnanců.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nuvia ukazuje Phoenix: zbrusu nový procesorový design překonávající konkurenci Nuvia ukazuje Phoenix: zbrusu nový procesorový design překonávající konkurenci
Společnost Nuvia byla založena třemi bývalými pracovníky firmy Apple teprve loni a jak napovídá její vlastní název i označení prvního procesoru, jejím cílem je vytvořit zcela nový procesorový design. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Telefony s Androidem vytvoří celosvětovou síť seizmometrů pro systém varování Telefony s Androidem vytvoří celosvětovou síť seizmometrů pro systém varování
Síť seizmometrů měřících zemětřesení a varujících před ním je hodně drahá a Google ji chce velmi zlevnit a rozšířit. Stačit k tomu budou vestavěné akcelerometry v telefonech s operačním systémem Android.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Gigabyte uvádí G34WQC: 34" ultraširokoúhlý herní monitor Gigabyte uvádí G34WQC: 34" ultraširokoúhlý herní monitor
S herními monitory, které disponují 34palcovými prohnutými obrazovkami s poměrem stran 21:9 se v poslední době roztrhl pytel. Svůj model nedávno představilo i Xiaomi a nyní tu máme novinku od Gigabyte. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek